ADLİYE ÖNÜNDE REFÜJ ÇALIŞMASI

Konya Ereğli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Adliye binası önünde çift yönlü olarak yapılan tahliye yolunda refüj ve yola paralel kısımlarda Peyzaj çalışmalarına başladı.

ADLİYE ÖNÜNDE REFÜJ ÇALIŞMASI

 

Mevsimlik çiçekler dikiliyor

Ereğli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Ereğli Adliye binasının bulunduğu Konya- Adana karayolu ile arasında yeni açılan minibüs ve servis araçlarının kullandığı çift yönlü yol üzerinde refüj, yeşillendirme ve mevsimlik çiçek ekimi çalışmalarını sürdürüyor. Ereğli Belediyesi ekipleri, kentin ana arterlerinde bulunan göbeklerde ve orta refüjlerde yeşillendirme, çiçek bakımı ile peyzaj çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ederken, ihtiyaç duyulan bölgelerdeki yollarda da refüj ve yeşillendirme çalışmalarını sürdürüyor.

 

Başkan: ‘Yeşillendirmeye ara vermeden devam’

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri KonyaAdana çevre yolu üzerinde bulunan Adliye binası önündeki tahliye yolu üzerinde refüj yapım çalışmalarını gerçekleştirirken, park ve yeşil alanlarındaki rutin bakım çalışmalarına da devam ediyorEreğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli’deki ana arterler üzerinde bulunan refüjler ile Ereğli’yi diğer illere bağlayan çevre yol güzergahlarında yeşillendirme ve bakım çalışmalarına hiç ara vermeden devam ettiklerini ifade ederek, “ Özellikle kent merkezindeki ana arterler üzerinde yeşillendirme ve gül bakım çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdük. Orta refüjler, göbekler ve Ereğli genelinde bulunan park ve bahçelerde çeşitli süs bitkisi ve peyzaj çalışmaları sürdürülüyor. İçinde bulunduğumuz dönem itibariyle ot temizleme, süs ağaçlarına bakım, damlama sulama sistemini kontrol ve peyzaj çalışmalarımız da devam ediyor. Bunun yanı sıra ekiplerimiz yeni açılan yol güzergahlarında refüj ve yol kenarlarındaki alanlarda yeşillendirme çalışmalarını gerçekleştiriyor. Adliye binamızın Konya - Adana çevre yoluna bakan kısmında yapımı yeni tamamlanan iki yönlü tahliye yolunda refüj ve yeşillendirme çalışmaları ekiplerimizce gerçekleştiriliyor. Halkımızdan yapılan bu çalışmalara sahip çıkmalarını ve korumalarını rica ediyoruz. Çünkü bu çalışmaları Ereğli’mizin bir fazla güzelleşmesi ve siz hemşerilerimin bu güzellikler içerisinde yaşamasını temin amacıyla yapıyoruz. Yani yapılan tüm hizmetler sizlerin mutluluğu için yapılıyor, bakımını biz yapıyoruz ancak korumakta tabiî ki sizlere düşüyorşeklinde konuştu.


Paylaş: 

Diğer Haberler