AĞAÇ AŞ. BAHÇIVANLIK KURSU BİRİNCİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

Kayıtlar 25 Ocak - 17 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Bahçıvanlık Kursu kayıtları kontenjanı kayıt tarihinden önce dolması durumunda sitelerinden bilgi verilecektir.

AĞAÇ AŞ. BAHÇIVANLIK KURSU BİRİNCİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ koordinatörlüğünde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlükleri ile Halk Eğitim Merkezleri işbirliğinde, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında çevre bilincini geliştirmek ve meslek edindirmek amacıyla tamamen ücretsiz olarak düzenlenen “Bahçıvanlık Kursları” yeni dönem kayıtları başlıyor. 

Bahçıvanlık kursları ile Avrupa yakası, Haliç Eğitim Merkezi ve Anadolu yakası, İdealtepe Eğitim Merkezi olmak üzere iki ayrı noktada eğitim veriliyor. Bahçıvanlık kursları eğitici kadrosu konularında uzman teknik ekip tarafından oluşuyor. Teorik bilgilerin dışında pratik uygulamalar, saha ziyaretleri ve teknik geziler gerçekleştiriliyor.

Verilen bilgilerin pratik uygulamaları ile tam donanımlı bahçıvanlar yetiştirilmesi amaçlanıyor. Bahçıvanlık Kurslarına meslek sahibi olmak isteyenler, bahçıvanlığı daha profesyonelce sertifikalı olarak yapmak isteyen bahçıvanlar, peyzaj-ziraat-orman fakültelerinden yeni mezun mühendis, mimar ve teknikerlerden pratik tecrübelerini arttırmak isteyen uzmanlar ayrıca hobi olarak bahçe bakımı ile ilgilenmek isteyen herkes katılabiliyor. Dersler, haftada 3 gün Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri 08:30-16:30 saatleri arasında otuz altı (36) işgünü (288 saat) boyunca devam ediyor.Bahçıvanlık Kursları birinci dönem 27.02.2017 tarihinde başlıyor, 24.05.2017 tarihinde sona eriyor. Kurslarda, bahçıvan adayları hem teorik hem pratik eğitim alacak olup, verilecek dersler şu şekildedir;Proje Okuma, Toprak Hazırlığı, Ekim-Dikim Faaliyetleri, Sera Yapım Tekniği, Çevre Koşulları, Dış Mekan Bitkileri, Çim Alan Tesisi, Süs Bitkilerinde Budama, Süs Bitkileri Hastalıkları İle Mücadele, Kültürel Bakım, Meyvecilik, Toprak İşleme Alet ve Makinelerinin Ayarı ve Kullanılması.

Bahçıvanlık Kursları, teorik ve uygulamalı derslerin belirlenmiş zaman planında işlendiği ve devam zorunluluğu olan kurslardır. Deteylı bilgi için sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak :Ağaç Aş.


Paylaş: 

Diğer Haberler