AIPH ÜYELERİNE İLERLEME RAPORU SUNULDU

Botanik Expo’ların belirleyici kuruluşu olan AIPH Genel Kurulu’nda, EXPO 2016 Antalya çalışmaları üyelerden tam not aldı.

AIPH ÜYELERİNE İLERLEME RAPORU SUNULDU

Çin Halk Cumhuriyetinin Qingdao kentinde düzenlenen Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) 66. Genel Kuruluna, Genel Sekreter Selami Gülay başkanlığındaki EXPO 2016 Antalya heyeti de katıldı. Açılış seremonisi ile başlayan ve 4 gün süren genel kurulun ikinci günü, Expo düzenleyecek ülkeler yaptıkları çalışmaları anlatan sunum gerçekleştirdi.

Türkiyede ilk kez EXPO 2016 Antalya ismiyle düzenlenecek Expo kapsamında Antalyada ve EXPO 2016 Antalya alanında yapılan çalışmalar barkovizyonda gösterilerek genel kurul üyeleri bilgilendirildi. Genel Sekreterliğin çalışmaları, tanıtım ve etkinlik faaliyetleri, bitkilendirme, ülke davetleri, Kaleiçinde uygulanacak "Çiçek Açan Şehirler projesi hakkında yapılan sunum, AIPH Genel Kurulu üyeleri tarafından büyük beğeni topladı.

Toplantı sonunda Genel Sekreter Selami Gülay, AIPH Başkanı Vic Krahn ile görüşerek, Türkiyede düzenlenecek ilk Expoya ülke olarak büyük önem verdiklerini ve çalışmaları titizlikle yürüttüklerini söyledi. Genel Kurula katılan ülke temsilcileri ile de görüşen Gülay, EXPO 2016 Antalyaya ülke katılımları konusunda destek isteyerek, ülkelerin beklentileri konusunda görüş alış verişinde bulundu.


Paylaş: 

Diğer Haberler