Akdeniz Belediyeler Birliği Peyzaj Proje Ödülleri Sahiplerini Buldu

Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri kategorisinde; Pamukkale Belediyesi, Manavgat Belediyesi, ve Bucak Belediyesi ödüle layık görüldü.

Akdeniz Belediyeler Birliği Peyzaj Proje Ödülleri Sahiplerini Buldu

Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda dereceye giren belediyeler ödüllendirildi. Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 6.’sını düzenlediği yarışmada 5 kategoride, 17 farklı belediye tarafından hazırlanan 41 proje yarıştı. Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri kategorisinde; Pamukkale Belediyesi, Manavgat Belediyesi ve Bucak Belediyesi ödüle layık görüldü.

Yerel yönetim anlayışının geliştirilmesi, belediye hizmetlerinin niteliğinin artırılması, kentlilik bilincinin güçlendirilmesi, belediye projelerinin desteklenmesi ve başarılı belediye başkanlarının da teşvik edilmesini sağlayan 6. Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nın ‘EN’leri ödüllendirildi. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine AKBB ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, il ve ilçe belediye başkanları katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Tütüncü, belediyeciliğin insan hayatını kolaylaştırma işi olduğunu söyledi. Tütüncü, “Şehrin dinamiklerini, kaynaklarını, potansiyelini ortaya çıkararak şehre değer katma işidir. Şüphesiz ki, bütün bunlar üstün bir gayreti, büyük bir emeği gerektirir. Her şeyden evvel bu gayretleri için bütün belediye başkanlarımıza, onların mesai arkadaşlarına gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Zira bir yerde emek varsa, o emekler, içten bir teşekkürü gerektirir.” dedi.

Peyzaj,Planlama,Tasarım ve Uygulama Projeleri

1)Pamukkale Belediyesi (Kocaçukur Bölgesi, Pamukkale Güney Kapısı Yolu ve Termal Yüzme Havuzları İle Pamukkale Mahallesi Düzenlemesi Projesi)

2)Manavgat Belediyesi (Antik Side Portikli Yol Yayalaştırılması)

3)Bucak Belediyesi (Bucak Belediyesi Çocuk Sokağı Projesi)


Paylaş: 

Diğer Haberler