AKDENİZ SÜS BİTKİLERİ ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ YENİ BAŞKAN VE YÖNETİM KURULUNU SEÇTİ

Merkezi Antalya’da olan Akdeniz Süs Bitkileri Üreticileri Derneği(ASBÜD) olağan genel kurulunu Ekogarden işletmesi ev sahipliğinde gerçekleştirerek yeni başkan ve yönetim kurulunu seçti.

AKDENİZ SÜS BİTKİLERİ ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ YENİ BAŞKAN VE YÖNETİM KURULUNU SEÇTİ

Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu;

Fikret Arık / Başkan (Maki Bahçe Dünyası)

Teoman Akçalı/ Başkan Yardımcısı (Eko Garden Peyzaj)

İsmail Hakkı Kocaoğlu / Genel Sekreter (İmaj Süs Bitkileri)

Bora Yeğin / Sayman (Zeytin Süs Bitkileri)

Yaşar Çandır/ Yönt. Krl. Üye (Peyart)

Muammer Oğuz / Yönt. Krl. Üye ( Sera Flora Süs Bitkileri)

Hüseyin Eroğlu /Yönt. Krl. Üye (Seki Peyzaj)

Yeni Yönetim kurulu başkanı Fikret Arık yaptığı açıklamada;

ASBÜD’ün 6 yıl önce Akdeniz Bölgesi dış mekan ve iç mekan süs bitkileri üreticilerini bir araya getirerek aynı çatı altında toplanmalarını sağlamak amacı ile Antalya merkezli kurulduğunu belirterek yeni yönetim kurulu olarak hedeflerinin yeni üyeler kazanarak daha güçlü olmak, üyelerin yeni yatırımlar yaparak üretim alanlarının genişletilmesi ve pazar paylarının arttırılması yönünde çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Arık değişen ekonomik koşullar çerçevesinde birlik olmanın, ortak çözümler üreterek işletmelerin sürekliliğini sağlamak adına çalışmalar yapmanın gerekliliğine ve önemine değindi.

Fikret Arık konuşmasında ayrıca “Yönetim Kurulu olarak vizyonumuz sektörümüzdeki diğer üretici birlikleri ile uyumlu çalışmalar yaparak, Antalya’yı Akdeniz bitkilerinin üretildiği bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Üretim gücümüzün artması ile ithalatı azaltmak, bölgemizde istihdamı arttırmak ve ihracat yaparak ülkemize döviz kazandırmak istiyoruz. Üyelerimize pazar koşulları ve yenilikçi iş anlayışı konularında da ihtiyaç duydukları bilgi, donamım desteği vermek ulusal ve uluslararası

iletişimleri güçlendirmek için girişimlerde bulunmak üzere de çalışmalar başlatacağız.”dedi.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler