ALMANYA YENİ BİR MİLLİ PARKA KAVUŞUYOR.

Mayıs ayında açılışı yapılacak olan Nordschwarzwald Milli Parkı, Almanya’nın 15. milli parkı olacak. Nordschwarzwald Milli Parkı için 3 Mayıs 2014 tarihinde resmi bir açılış töreni düzenlenecek.

ALMANYA YENİ BİR MİLLİ PARKA KAVUŞUYOR.

Mayıs ayında açılışı yapılacak olan Nordschwarzwald Milli Parkı, Almanyanın 15. milli parkı olacak.Baden Württemberg Eyaletinde bulunan Nordschwarzwald Ormanı 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle resmen Milli Park kapsamına alındı. Almanyanın 15. Milli Parkı olma özelliğini taşıyan Nordschwarzwald Ormanı 10 bin hektar büyüklüğünde.Yeşiller-SPD Eyalet Hükümeti ise konuyla ilgili gerekli mücadelenin yapılacağını ve özel ormanların zarar görmesine müsaade etmeyeceklerini açıkladı. Hükümetten yapılan yazılı açıklamada ayrıca, "Nordschwarzwald Milli Parkında önceden belirlenen yerlerde vatandaşlara herhangi bir ücret talep etmeden yürüyüş, bisiklet sürme veya kayak yapmak izni veriliyor. 

Milli Park kapsamına alınan Nordschwarzwaldda doğa turizminin ön plana çıkması, burayı cazibe merkezi haline getirecektir" ifadelerine yer verildi. Bu arada turizmi canlandırması beklenen Nordschwarzwald Milli Parkı bu hafta Stuttgartta düzenlenen dünyanın en büyük tatil ve turizm fuarı olarak gösterilen Karavan-Motor-Turizm Fuarında (CMT) da tanıtılıyor. 

Nordschwarzwald Milli Parkı için 3 Mayıs 2014 tarihinde Baden Württemberg Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann (Yeşiller), Baden Württemberg Eyaleti Tarım Bakanı Alexander BONDE (Yeşiller) ve Almanyanın diğer 14 Milli Park yetkililerinin de katılacağı resmi bir açılış töreni düzenlenecek.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler