ANADOLU BİTKİLERİ EXPODA BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI

EXPO 2016 Antalya kapsamında düzenlenecek “Anadolu Bitkileri EXPO’da” isimli yarışmanın tanıtımı Balıkesirde yapıldı.

ANADOLU BİTKİLERİ EXPODA BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü "EXPO 2016 Antalya Evrensel Botanik Sergisi kapsamında düzenlenecek "Anadolu Bitkileri EXPOda" isimli etnobotanik yarışmasına il genelindeki okulların katılımını sağlamak için öğretmenlere eğitim semineri düzenledi.

Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi konferans salonunda düzenlenen eğitim seminerine Balıkesir İl Milli Eğitim Şube Müdürü İslam Aktepe, Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Satıl ve yarışmaya başvuran okulların öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Seminerde yarışma hakkında bilgi verildi. Seminerin ikinci bölümünde ise Prof. Dr. Fatih Satıl tarafından katılımcı öğretmenlere" Etnobotanik" ve "Herbaryum" teknikleri hakkında teorik bilgiler verildi. Daha sonra da bitki kurutma teknikleri ile ilgili uygulama yapıldı

Genç kuşakların, insanlığın ortak malı olan bu biyolojik zenginliği fark etmeleri ve korumaları yönünde bilinç oluşturmak amacıyla düzenlenen Anadolu Bitkileri EXPO da" etnobotanik yarışmasına katılacak okullar 10 Ekim tarihine kadar projelerini teslim edecek. 


Paylaş: 

Diğer Haberler