ANFA ile Ödemiş Arasında Süs Bitkileri İşbirliği

Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan'ın Ankara'daki temaslarının ardından, Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA A.Ş. Genel Müdürü Yıldırım Özer ve ekibi Ödemiş'e gelerek süs bitkileri üretim sahalarında incelemelerde bulundu.

ANFA ile Ödemiş Arasında Süs Bitkileri İşbirliği

 

Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan, hafta başında gerçekleştirdiği Ankara ziyaretlerinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA A.Ş. Genel Müdürü Yıldırım Özer ve ekibini süs bitkileri konusunda incelemelerde bulunmak üzere ilçeye davet etti. ANFA ekibi, belediyeye ait Otamış Üretim Fidanlığı'nda bitki alımı hususunda çeşitli incelemeler gerçekleştirdi.

 

Başkan Turan, Ankara'daki programlara katılarak ilçedeki süs bitkilerinin tanıtımı amacıyla broşürler dağıttı. Ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret ederek ilçedeki süs bitkileri türleri hakkında ayrıntılı bilgiler sundu. Bu ziyaretin ardından, üç gün sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA A.Ş. Genel Müdürü Yıldırım Özer, Ödemiş'e gelerek ekipleriyle birlikte ilçedeki üretim sahaları ve Otamış Üretim Fidanlığı'nda incelemelerde bulundu. Yapılan bu incelemeler sırasında bitki alımı konusunda görüşmeler yapıldı.

 

Başkan Mustafa Turan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İlçemiz ekonomisinde önemli bir yere sahip olan süs bitkileri sektörünün tanıtımı ve pazarlanması konusunda yerel yönetimler olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Ankara ziyaretlerimizde de broşürler dağıttık ve ilçedeki üretim çeşitliliği hakkında bilgiler verdik. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yaptığımız görüşme sonucunda, üç gün sonra ekipler Ödemiş'e geldi. Mansur Yavaş Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler