ANKAPARK, EXPODA

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da bugün başlayan ve 6 ay boyunca açık olacak Antalya EXPO 2016’da, en büyük projesi olan ve yapımı devam eden ANKAPARKı, tüm dünyaya tanıtacak.

ANKAPARK, EXPODA

Dinozorları, oyuncakları ve sanal oyun alanlarıyla dünyanın en büyük tema parkı olarak hizmete açılacak ANKAPARKın tanıtılacağı 3 dönümlük alanda, ziyaretçiler için tüm hazırlıklarını tamamladı.
Felsefesi "Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya" , teması ‘Çiçek ve ÇocukNULL, sloganı ise "Geleceği Yeşertmek" olan EXPO 2016 Antalyada, sadece Ankaralı çocukların değil, küçük-büyük her yaştan insanın merakla açılışını beklediği,dünyanın en büyük tema parkı ANKAPARK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramından itibaren 6 ay boyunca her gün,çocuklara bayram yaşatacak.

-HEM ÇOCUKLARA HEM DE BÜYÜKLERE EĞLENCE...
Ankara Büyükşehir Belediyesinin çeşitli birimlerinden Antalyaya gelen 100 kişilik ekip, yoğun bir çalışma temposuyla, 3 dönümlük alana, sergilenecek oyuncak ve diğer görsel malzemeleri yerleştirerek, hazır hale getirdi. ANKAPARK tanıtım alanında, Ankara Büyükşehir Belediyesinin, kapalı ve açık etkinlik bölümleri bulunuyor. 
Çocuklarla birlikte büyüklerin de eğlenceli saatler geçirebileceği ANKAPARK temalı açık bölümde "Dinozor Alanı", çocukların çiçeklerle dans edeceği "Çiçek Ritm Sahnesi", fotoğraf çektirebileceği "Çiçek ve Robot" sahneleri, "Aquatik Sahne Gösterisi", "Kedi Ailesi", "FamilyCoaster", "Çim Kedi" ve "Kalpli Yol"bulunuyor.
ANKAPARK kapalı oyun alanlarında ise çocuklar "Sanal Gerçeklik Odası,RobotLed, Robotlar, Roller CoasterSimilatörü, Nuhun Gemisinde bulunan hareketli oyuncaklarla,eğlenceli dakikalar yaşayacak.

-KONSER, HALK OYUNLARI, KUKLA, SU VE IŞIK GÖSTERİLERİ...
Ankara Büyükşehir Belediyesi,büyüklere de Kent Orkestrasının konserleri, FOMGET halk oyunları, kukla gösterileri ve Ukraynadan gelen gösteri ekibiyle (tahta bacak, bando müzik, paten gösterisi)eğlenceli dakikalar yaşatacak.

-ANTALYA EXPODA 6 AY ANKAPARK COŞKUSU YAŞANACAK 
Büyükşehir Belediyesi, Antalya Aksuda 1121 dekarlık alanda gerçekleşecek EXPO 2016 Antalyada, 3 bin 200 metrekarelik bir alanda tanıtım yapacak. 
ANKAPARK tanıtım alanında ziyaretçilerin büyük ilgisini çekecek 25 metre uzunluğunda, 5 metre genişliğinde, 6 metre yüksekliğinde giriş kapısı yer alacak. 
Tanıtım alanı,1240 metrekare peyzaj alanı, 414 metrekare kapalı alan, 210 metrekare roller coaster alanı, 105 metrekare dinozor alanı, 414 metrekare fıskiye gösterileri ve çeşitli etkinliklerin düzenleneceği havuz ve sahne alanından oluşacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler