BAKAN ÇAVUŞOĞLU; SEKTÖRE İNANIYORUZ

İhracatçılarla bir araya gele Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, süs bitkileri sektörünü önemsediklerini söyleyerek ‘Bu sektöre inanıyoruz’ dedi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU; SEKTÖRE İNANIYORUZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ihracatçılarla bir araya geldi. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ve Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliğinin ortaklaşa düzenlediği sektör buluşması toplantısı Antalyada gerçekleşti. Toplantıya onur konuğu olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldı. Sektör temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Çavuşoğlu, ihracat sektörü ile ilgili düşüncelerini paylaşıp, Türkiyenin ve bölgenin ihracatının gelişmesi için gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. Süs bitkileri sektörünü önemsediklerini belirten Bakan Çavuşoğlu, sektöre inandıklarını ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. EXPO 2016 Antalya başta olmak üzere yapılan çalışmaları takdir ettiklerini de sözlerine ekleyen Çavuşoğlu, Antalya Çiçek Festivalinin başarılı bir organizasyon olduğunu ve devam etmesi gerektiğini kaydetti. Bakan Çavuşoğlu, Çiçek Açan Şehirler Yarışması için tebriklerini de iletti.

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ise sektörün başarılı çalışmalar yürüttüğünü, daha ileri bir seviyeye geçebilmesi için devletten teşvikler beklediklerini söyledi.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Satıcı da toplantıda Batı Akdeniz ihracatı ve gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.

Toplantıya Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Mustafa Satıcı, BAİB Başkan Yardımcısı Hakkı Bahar, BAİB Maden Komitesi Başkanı Ercan Akın, BAİB Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Özel, Ali Demir, Selçuk Baysarı, Erdoğan Ekinci, Berdan Ber, Özgür Ekinci, BAİB Denetim Kurulu Üyeleri Abdullah Bulut, Adem Özaydın, Aykut Acun, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ve AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer de katıldı.    

 

 

 

Minister of Foreign Affairs Mr.Mevlut Cavusoglu met with exporters. The meeting was held in Antalya, which was organized jointly by Western Mediterranean Exporters Union and Central Anatolia Ornamental Plants and Products Exporters Union. Minister of Foreign Affairs Mr.Mevlut Cavusoglu attended the meeting as honorary guest.


Paylaş: 

Diğer Haberler