BAKAN VE İŞÇİLER AYNI SOFRADA BULUŞTU

Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul - Ankara TEM Otoyolu güzergâhı Yeniçağa mevkiinde ağaçlandırma çalışmalarını yürüten işçilerin sofrasına misafir oldu.

BAKAN VE İŞÇİLER AYNI SOFRADA BULUŞTU

İşçilere Toptan ve Eroğlundan moral ziyareti

TBMM eski Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,  Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Gerede, Aladağ, Bolu ve Düzce Orman İşletme Müdürlüğü sınırları içerisinde yer alan Tem Otoyolu güzergâhı 163 ve 304 üncü kmleri arasında kalan 141 kmlik mesafede devam etmekte olan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında fidan çukuru açılması, ekskavatör ile toprak işlenmesi, boylu fidanların destek kazıkları ile sabitlenmesi,  bakım ve sulama faaliyetlerini yerinde inceleyen Bakan Eroğlu, Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan ile birlikte fidan dikip sulayarak çalışmalara katkıda bulundu.

 

İşçilerin sorunlarını dinlediler

 

Otoyol ağaçlandırma çalışmalarında yer alan işçilerle bir süre sohbet ederek sorunlarını dinleyen ve ağaçlandırma işçilerinin kahvaltı sofrasına misafir olan Bakan, daha sonra közde demlenen çay ile yol yorgunluğunu giderdi. Ayrıca Bakan kahvaltı esnasında fidan dikim işçilerinin özlük haklarının iyileştirilmesi konusu hakkında ilgili Devlet Bakanı ile telefonla irtibata geçerek bu konuda destek olacaklarını belirtti. Otoyol ağaçlandırma çalışmalarında görevli personele başarılar ve kolaylıklar dileyen Bakan Eroğlu ile beraberindeki heyet temel atma ve toplu açılış törenine katılmak üzere Zonguldaka hareket etti.


Paylaş: 

Diğer Haberler