BARIŞ ADINA 100 MİLYON AĞAÇ İÇİN İLK ADIM

Ülkemizin 81 ilinde gerçekleştirilecek "Barış ve Dostluk Hatıra Ormanları" projesinin ilk adımları atıldı.

BARIŞ ADINA 100 MİLYON AĞAÇ İÇİN İLK ADIM

 

Beykoz Belediyesi ile Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı işbirliğiyle ülkemizin 81 ilinde gerçekleştirilecek "Barış ve Dostluk Hatıra Ormanları" projesinin ilk adımı Beykozda atıldı.

Ülke genelinde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunmak, ağaç ve orman ve sevgisini artırmak amacıyla başlatılan ağaçlandırma projesi kapsamında Beykozun Göllü Köyünde Orman Bakanlığı tarafından tahsis edilen alana 2 bin adet sarıçam fidanı dikildi.

İKİNCİ TÖREN PROGRAMI

Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı,  Dünya Ağaç Gönüllüleri Platformu başlığı altında "Barış ve Dostluk Hatıra Ormanları" projesinin bir diğer adımını da  Çekmeköy Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri arkasında gerçekleştirecek.  Yenişehir Mah. Fatih Sultan Caddesi No 41de 20 Aralık 2013te ikinci bir tören düzenlencek. 

Tellioğlu: "Barış ve dostluğun en ideal sembolü ağaçtır"

Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı Başkanı Selamettin Tellioğlu da başlattıkları projeyle dünya üzerinde barışa ve kardeşliğe vesile olmak istediklerini belirterek; "Dünyada barışın huzurun ve dostluğun gelişmesi için kurulmuş bir derneğiz. Barışın ve dostluğun en ideal sembolü ağaçtır. Ülkemizin ve Dünyanın farklı kentlerinde yüz milyon ağaç dikeceğiz." şeklinde konuştu.

Tellioğlu, Dünya liderlerine birer mektupla çağrıda bulunacaklarını ve ülkemizde 2 bin fidan diken ülkelerin başkentlerinde 10 bin fidan dikeceklerini söyledi.

"100 Milyon Ağaç 3 Orman" Projesi kapsamında kurulacak olan;

-İstanbul Barış ve Dostluk Hatıra Ormanı,

-Türkiye Barış ve Dostluk Hatıra Ormanı ve

-Dünya Barış ve Dostluk Hatıra Ormanında toplam 100 milyon ağacın toprakla buluşması hedefleniyor.


Paylaş: 

Diğer Haberler