BAYINDIR MYO ÇİM ALAN PROGRAMI 3. MEZUNLARINI VERDİ

Ege Üniversitesi Bayındır MYO 2016-2017 mezunları diplomalarını düzenlenen törenle teslim aldı. Türkiye’de ilk ve tek olan Çim Alan Tesisi ve Yönetimi programı ise bu yıl 3. dönem öğrencilerini mezun verdi.

BAYINDIR MYO ÇİM ALAN  PROGRAMI 3. MEZUNLARINI VERDİ

 

Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Programı üçüncü dönem mezunlarını verdi. Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu 2016-2017 mezuniyet töreni Bayındır Meslek Yüksekokulu sosyal tesislerinde gerçekleşti. Mezuniyet törenine ilçe protokol üyeleri ve öğretim görevlilerinin yanı sıra veliler ve sektör temsilcileri de katıldı. Bayındır Meslek Yüksekokulu Peyzaj ve Süs Bitkileri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi, Seracılık, Giyim Üretim Teknolojisi ile Moda Tasarım bölümleri mezunları hep birlikte diplomalarını aldı. Mezuniyet törenine Bayındır Meslek Yüksekokulunun kurulmasında da katkıları bulunan Cumhurbaşkanı Danışmanı İbrahim Sönmez de katıldı. Bayındır Kaymakamı Barbaros Baran ve Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli mezuniyet töreninde yerlerini aldı. Cumhurbaşkanı Danışmanı İbrahim Sönmez Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Programını birincilikle bitiren Gökçe Kulakoğluna diplomasını teslim etti. Giyim Üretim Teknolojisi Programını birincilik ile bitiren Elif Ata diplomasını Bayındır Kaymakamı Barbaros Baranın elinden aldı. Moda Tasarımı Programı birincisi Ayşe Öztürk ise diploma ve sertifikasını Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesliden aldı. Seracılık Programı birincisi olan Yasemin Deşkan ise diplomasını Bayındır İlçe Emniyet Müdürü Serkan Arpak verdi. Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı birincisi olarak mezun olan Dursel Okura diplomasını Bayındır Kredi ve Yurtlar Kurumu Hacı Sinan Öğrenci Yurdu Müdürü Nevriye Aytundan teslim aldı. Moda Programı birincisi Demet Onur diplomasını Bayındır eski Belediye Başkanı Alaattin Çapuk verdi. Diploma töreni sonrasında tüm bölümlerden mezun olan öğrenciler hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

SİZ VARSANIZ BU SEKTÖR VAR

 

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Programı 3. Dönem mezunları ise genel tören sonrasında özel bir buluşma gerçekleştirerek yeni ve eski mezunlar bir aile olarak mezuniyeti kutladı. Türkiyede ilk ve tek olan program mezunları yeni mezun arkadaşlarına yeni hayatlarında başarılar diledi. Bu özel kutlamaya katılan Cumhurbaşkanı Danışmanı İbrahim Sönmez, yeni mezunlara tavsiyelerde bulundu. Bölümün açılmasında kendisinin de katkıları bulunduğunu ifade eden Sönmez, öğrencilere yeni hayatlarında başarılar dileri. İş dünyasında bütün başarı ve başarısızlıkların kişinin kendisine ait olduğunu söyleyen Sönmez, öğrencilere sektörde birbirlerine destek olmaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Sönmez, "Siz varsanız bu sektör var, siz yoksanız bu sektör yok. Bunu unutmayacaksınız. Birbirinize destek olursanız bu sektör içerisinde hepiniz para kazanırsınız. Ama en önemlisi bu sektörün saygınlığını ve değerini artırırsınız. Eğer bunu yapamazsanız, ağzınızla kuş tutsanız geleceğiniz nokta bellidir" dedi.

 

 

PROGRAMLA BİRLİKTE ÇİMLE İLGİLİ FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI OLUŞTU

 

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Peyzaj Mimarlığı Ana Bilim Dalı Prof. Erhan Vecdi Küçükerbaş, kendisinin bölümün isim babası olduğunu hatırlatarak yeni mezunlara kısa bir seslenişte bulundu. Küçükerbaş şunları paylaştı: "6 yıl önce müdür olarak göreve geldiğimde mesleğimin peyzaj mimarı olması nedeniyle ve de 35 yıllık meslek hayatımda da özellikle çim konusunda Türkiyede çok gelişmediğinin farkında olan bir hoca olarak bu mesleğin gelişmesi konusunda neler yapılabilir noktasında ben burayı bir fırsat gördüm. Bayındır Meslek Yüksekokulunda programın açılması konusunda girişimlerde bulunduk. Neden çim programı istediğimi o zaman da bir toplantıda belirtmiştim; bu meslek arada sıkışmış bir sektördü, birisi peyzaj mimarlığı diğeri ziraat mühendisleri. Öncelikle ismini doğru koymak gerekiyordu. Çim Alanları Tesisi ve Yönetimi, isim babasıyım. Sizler programın 3 mezunları olacaksınız. Sizler artık bu sektörün sahibisiniz. Artık çimle ilgili daha farklı bir bakış açısı oluşmaya başladı. Ara güç artık piyasada var. Bu meslek sizlerle var olacak, sizlerle gelişecek."

 

 

BİZ GÜÇLÜ BİR AİLEYİZ

 

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Programı Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali Salman, program olarak bir aile olduklarını belirtti. Salman, "Biz yola  çıkarken şunu dedik; biz küçük bir aileyiz. Ama birbirimize destek çıkan bir aile olarak yola devam edeceğiz. Mezun olan öğrencilerim, mezun olacak olan arkadaşlarına şimdiden sahip çıkmaya başladılar. Bu beni çok mutlu ediyor. Güçlü bir bölümüz. Türkiyedeki teki ender programlardan birisiyiz. Ali hoca güçlü değil, Ali hoca diğer öğretim görevlisi arkadaşlarıyla güçlü, sektörle güçlü sizlerle güçlü. Biz sektörle birlikte çok güçlüyüz. Sektörün desteğiyle, hocalarımızın desteğiyle hep birlikte çok güzel bir aile olduk. Büyüdük, daha küçüğüz ama daha da büyüyeceğiz. Birinci, ikinci mezunlarımız burada bizleri yalnız bırakmadılar. İyi ki, varsınız" diye konuştu.

 

 

Ege University Bayındır Vocational School 2016-2017 graduates received their diplomas with the ceremony. The first and only ‘Lawn Area Facilities and Management program in Turkey has graduated from the 3rd semester students this year. The programs new and old graduates came together as a family and celebrated their graduation. President Advisor Mr. İbrahim Sönmez was one of the participants in the graduation ceremony. Mr. Sönmez wished to achieve to new graduate students.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler