Bayındır TDİOSB Bin 500 Kişiye İstihdam Sağlayacak

Bayındır Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi faaliyete geçtiğinde 11 milyon adet çeşitli türlerde çiçek üretilmesi ve 1.500 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

Bayındır TDİOSB Bin 500 Kişiye İstihdam Sağlayacak

Bayındır Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi faaliyete geçtiğinde 11 milyon adet çeşitli türlerde çiçek üretilmesi ve 1.500 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor. 888 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan sanayi bölgesi 37 işletmeye ve 5 sanayi tesisine ev sahipliği yapacak.

Üretime Hız Kazandıracak

Bayındır TDİOSB ile bölgenin çiçekçilik ve süs bitkileri potansiyelini değerlendirerek bu yöndeki yatırım faaliyetlerini arttırmak hedeflenirken, çiçekçilik ve süs bitkileri konusunda üreticilerin katma değeri yüksek ürünler üreterek sektörün büyüme ivmesine katkı sağlanması planlanıyor. Ayrıca bölgede 12 ay boyunca devam edecek sergi ve fuar alanı oluşturulacak.

Kümeleme Modeli

Küçük Menderes Havzası’ndaki tüm üreticilere TDİOSB alanında bir irtibat ofisi verilecek ve bu şekilde tek bir merkezden alıcılar tüm satıcılara ulaşabilecek ayrıca kurulacak mezat sistemi ile süs bitkileri pazarlamasında bir kümelenme bölgesi oluşturarak ortak bir ürün kataloğu basılarak alıcıların tek bir katalogdan bütün ürünleri görebilmesi mümkün olacak.


Paylaş: 

Diğer Haberler