BELEDİYE SERASI YEŞİLLENDİRİYOR

BELEDİYE SERASI YEŞİLLENDİRİYOR

Kırklareli Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında geçen yıl 150 bin olan çiçek üretimi bu yıl 250 bine çıkarıldı.
Yaz ve kış üretime devam eden sera Kırklarelinin çiçeklendirilmesinde büyük rol oynarken, Kırklareli Belediyesi, dışarıdan temin yolunu seçmeyerek tasarrufta etmiş oluyor.
Hercai, menekşe, lale, takates, kral kızı, ateş çiçeği, begonya, yıldız, vapur dumanı, pervane, karagöz, petunya, gül, bitki ve çeşitli ağaçlar ile Kırklarelinin parkları, orta refüjleri, kavşakları yeşillendiriliyor.
Geçen yıl 150 bin üretim kapasitesini bu yıl 250 bine çıkardıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ‘Çiçeğin yakıştığı her alanda çalışmalarımız devam edecek. Orta refüjler, şehir giriş çıkışları, yeni oluşturulacak çiçek alanları ve parklar rengarenk çiçekler ile donatılacak." dedi.
Kesimoğlu "Kırklarelide Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 7 aylık süreçte yaklaşık 120 bin çiçek ekimi yapıldı. Yıl sonuna kadar geri kalan çiçekleri de toprakla buluşturacağız. Kırklarelini bir çiçek bahçesine dönüştüreceğiz diye konuştu.
Kesimoğlu ayrıca, çiçeklerin ekimi kadar korunmasının da önemli olduğunu, koruma konusunda da Kırklareli halkına görev düştüğünü ifade etti.    


Paylaş: 

Diğer Haberler