Beş Üniversitenin Akreditasyon Süreci Tamamlandı

Peyzaj Mimarlığı Eğitim ve Bilim Derneği (PEMDER) Atatürk Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümlerinin akreditasyon sürecinin tamamlandığını açıkladı.

Beş Üniversitenin Akreditasyon Süreci Tamamlandı

Ulusal Akreditasyon Kuruluşu olan Peyzaj Mimarlığı Eğitim ve Bilim Derneği (PEMDER) Atatürk Üniversitsi, Bartın Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümlerinin akreditasyon sürecinin tamamlandığını açıkladı.

Dernek tarafından yapılan açıklamada; “Ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı Bölümlerinin akreditasyon başvuruları 2021 yılı Ocak ayında alınmaya başlamıştır. 5 bölümümüzün başvurduğu ve toplam 14 ay süren akreditasyon değerlendirme süreci tamamlanmış, başvuran 5 bölümümüzün tümü akredite edilmiştir. Gerek başvuran bölümlerimiz ve gerekse Derneğimize bağlı, ancak karar alma süreçlerinde bağımsız bir kurul olan Peyzaj Mimarlığı Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu (PAK) tarafından emek yoğun geçen bu sürece katkıda bulunan herkese içten teşekkürlerimizi sunar, sonucun akredite edilen bölümlerimize ve ülkemizdeki Peyzaj Mimarlığı eğitimine hayırlı olmasını dileriz.” denildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler