BEYŞEHİR GÖLÜ KIYISINA DEV PROJE

Devlet Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü, Beyşehir Belediyesinin talebiyle Beyşehir Gölü kıyı iyileştirme işi için ihale açtı.

BEYŞEHİR GÖLÜ KIYISINA DEV PROJE

  Devlet Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü, Beyşehir Belediyesinin talebiyle Beyşehir Gölü kıyı iyileştirme işi için ihale açtı. 28 Ocakta yapılacak ihaleyle yapım çalışmalarına başlanacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla Beyşehir Gölünün ilçeye kıyısı olan bölümünün çehresi tamamen değişecek. 
  Konyanın Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Beyşehir Gölü sahiline bugüne kadar yapılan en gelişmiş sahil projelerinden birisinin uygulanacağını açıkladı. Projenin iki etap şeklinde yapılmasının planlandığını söyleyen Taşcı, "Proje ilk etap çalışmaları İçerişehir sahilinden Köprübaşına kadar, Köprübaşından da Bademli köyü yol ayrımına kadar yapılacak. İlk etap için DSİ 4. Bölge Müdürlüğümüz ihale sürecini başlattı. 28 Ocak tarihinde yapılacak ihale ile 10 gün içerisinde iş teslimi yapılacak ve çalışmalara başlanacak." dedi. Geleceğini turizm kenti olarak inşa etmeye çalıştıkları Beyşehirin bu çalışma ile bu yolda önemli bir mesafe katedeceğine inandıklarını belirten Başkan Taşcı, projenin önemini ve Beyşehire getirilerini öngördüğükleri için yaklaşık dört yıldır bu çalışmanın yapılması uğruna mücadele verdiklerini kaydetti.
   Proje ile Beyşehir Gölü kıyısının bambaşka bir görünüme kavuşacağına vurgu yapan Başkan İzzet Taşcı, sözlerini şöyle tamamladı: "Projede Beyşehir Gölü kıyılarına tahkimat yapılacak. Ayrıca sahil bandında yeşil doku ile birlikte yürüyüş ve bisiklet yolları, oturma grupları ve aydınlatma yapılacak. Bu önemli projenin Beyşehire kazandırılmasında bize destek olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğluna çok teşekkür ediyoruz."    


Paylaş: 

Diğer Haberler