Birlikte Büyüyoruz

'Peyzaj Mimarlığı Ayı' süresince dünyanın dört bir yanında peyzaj mimarları tarafından tasarlanmış alanlara dikkat çekilmesi hedefleniyor.

Birlikte Büyüyoruz

Nisan Ayı, tüm dünyada "Dünya Peyzaj Mimarlığı Ayı" (WLAM) olarak kutlanıyor. Peyzaj Mimarlığı Ayı süresince dünyanın dört bir yanındaki peyzaj mimarları, peyzaj mimarları tarafından tasarlanmış alanlara dikkat çekerek, bu bağları göstermeyi hedefleniyor. Uluslararası Peyzaj Mimarlığı Federasyonu (IFLA)`na bağlı tüm ülkelerde çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Dünya Peyzaj Mimarlığı Ayı`nda, peyzaj mimarlığı ile ilgili farkındalık çalışmaları gerçekleştirilecek.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, Dünya Peyzaj Mimarları Ayı için yaptığı açıklamada, “Nisan ayı boyunca, peyzaj mimarlarının yarattığı alanların, insanların birbirleriyle ve doğayla birlikte büyümelerini nasıl teşvik ettiğini ve kolaylaştırdığını vurgulamak istiyoruz. "Yaşadığınız Her Yerde Biz Varız" sloganı ile çıktığımız yolculukta, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak Nisan ayı boyunca Dünya Peyzaj Mimarlığı Ayı için belirlediğimiz tema; "Birlikte Büyüyoruz" olacaktır. Tüm dünyadaki meslektaşlarımızın "Dünya Peyzaj Mimarlığı Ayı" kutlu olsun.” denildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler