BOTANİK BAHÇESİ DEĞER KATACAK

Trabzonun marka değerine çok önemli bir katma değer sağlayacak olan Trabzon Botanikte yapım çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

BOTANİK BAHÇESİ DEĞER KATACAK

Trabzonun marka değerine çok önemli bir katma değer sağlayacak olan Trabzon Botanikte yapım çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlunun yoğun gayretleriyle, dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın talimatlarıyla Büyükşehir Belediyesine devri yapılan Çamobadaki 103 dönümlük arazi üzerine kurulmakta olan Trabzon Botanikte çalışmalar planlandığı gibi ilerliyor.

 

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Botanikte yapım çalışmalarına Ocak ayında başlandığını hatırlatırken, çalışmaların tamamlanmasıyla Trabzonun marka değerine çok önemli ölçüde katma değer sağlanacağını dikkat çekti.

 

Başkan Gümrükçüoğlu değerlendirmesinde özetle şunları kaydetti: "Burası şehrimiz ve bölgemiz için adeta bir servet. Trabzonumuz çok önemli bir markaya daha kavuşmuş olacak. Trabzonumuza, bölgemize, ülkemize ve dünyaya güzel bir botanik parkı hediye etmenin yoğun uğraşı içerisindeyiz. İnşallah planlanan tarihte çalışmalarımızı sonlandıracağız. Bu proje aynı zamanda Trabzonun yaşanılabilir düzeyine, hayat standardının gelişmesine çok önemli katkı sağlayacaktır. Bu alanı belediyemize tahsis eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Başbakanımız Ahmet Davutoğluna,  bakanlarımıza ve milletvekillerimiz ile emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

 

TRABZON BOTANİKTE NELER VAR?

Yaklaşık 8 milyon TLye mal olacak olan Trabzon Botanik projesi içerisinde; suni gölet, çocuk eğitim alanları, çim amfi, su bahçesi, farklı ağaç gruplarına ait bahçeler, seyir alanları, doğal şelaleler, sanatsal etkinlik alanları, tematik bahçeler, sera ve su bahçesi gibi alanlar yer alıyor.


Paylaş: 

Diğer Haberler