BURSA YILDIRIMA YENİ BİR PARK

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, içinde suni çim futbol sahası, yürüyüş ve bisiklet yolları ile çocuk oyun alanı da bulunan parkın mahalle halkının önemli bir buluşma noktası haline geldiğini belirtti.

BURSA YILDIRIMA YENİ BİR PARK

Mahallelinin en önemli talebiydi
Bursanın daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent olması için çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu kapsamda düzenlenmiş yeşil alan projelerine ağırlık verdiklerini söyledi. Maltepe Mahallesinin en önemli talebinin de bir park olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "Ne zaman bu bölgeye gelsek bizden hep halkımızın oturup dinlenebileceği, çocuklarımızın güzel vakit geçirebileceği bir park yapılması istendi. Uzun yılların beklentisini gerçekleştirmek için tüm şartları zorladık. BUSKİ Su deposu alanını çevreleyen duvarları kaldırdık. Yaklaşık 8 bin 100 metrekarelik bir parkı mahallemize kazandırdık. Çocuklarımızın spor yapabileceği bir futbol sahasının da bulunduğu parkta halkımız güzel vakit geçirebilecek. Buranın güvenliği ve saha için soyunma kabini yapılmasıyla ilgili talepler var. Bunlar içinde gerekli çalışmaları başlatacağız. Parkımız Maltepe Mahallesine, Yıldırıma hayırlı olsun" dedi.
Parkın açılış törenine katılan Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın da atıl vaziyetteki alanın park alanına dönüştürülmesiyle bölgenin değerinin arttığını belirterek, "Bir yerin değerli olması için kullanılabiliyor olması gerekiyor. Buradaki yeşil alanın insanların kullanımına açılması çok önemli. İlçemize kazandırılan park nedeniyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Ergün de Bursanın nüfus bakımından en büyük ikinci ilçesi olan Yıldırımın toprak bakımından en küçük ilçesi olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarımla ilçemiz güzel bir park daha kazandı. Destekleri nedeniyle Başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Maltepe Mahalle Muhtarı Erdinç Çevik de mahalleye kazandırılan park nedeniyle Başkan Altepeye teşekkür etti.
Başkan Altepe ve protokol üyeleri, konuşmaların ardından park alanı içindeki suni çim futbol sahası içinde kurdele keserek, parkın açılışını yaptı.

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler