Büyük Düşünüyoruz! Hedefimiz En Değerli Çiçek Markası Olmak

Çiçek üretiminde küresel çapta önemli firma olan Queen®’in çalışmalarına değindik. 1939 yılından beri faaliyet gösteren Queen, 12 yılı aşkın süredir Türkiye’de çiçek üretimi yapıyor.

Büyük Düşünüyoruz! Hedefimiz En Değerli Çiçek Markası Olmak

 

Queen®, birbirinden güzel ve dayanıklı çiçekleri birçok farklı renkte üretmektedir. Danimarka'da başlayan ve 1939 yılından bu yana sürekli gelişen Queen®; güzel görünüm ve uzun dayanıklılığın bir arada bulunduğu kalitesi ile tanınıyor. Queen® dünyanın en büyük Kalanchoe üreticisi olmakla birlikte, Kalanchoe'yi kesme olarak üreten ve satışını yapan tek firmadır. Bununla birlikte çiçek üretiminde markalaşmış ilk firmadır. Queen Türkiye ise, artan talebe ayak uydurmak için Sinan Pulat ve Lars Korup tarafından ortak girişim olarak kuruldu.

 

Queen, Türkiye'de 2012 yılından itibaren; Kalanchoe, Schlumbergera, HibisQs, Gül, Poinsettia, Euphorbia Mili, Succulent ve Campanula çiçeklerinin üretimini yapmaktadır. 2023 yılı itibariyle 178 bin m2 alan ve 400 çalışanıyla Queen Türkiye, Queen Genetics ve küresel çapta yetiştiriciler için, ıslah ve ürün geliştirme dahil olmak üzere çelikler ve yarı mamul bitkiler üretilmektedir. Son mamul bitki ve çiçekleri iç ve uluslararası pazar için de pazarlıyor ve satılmaktadır.

Queen Türkiye, Türkiye'nin en büyük Kalanchoe üreticisi. Kesme Kalanchoe'lerimizin en az 3 hafta canlı kalma garantisini veriyor. Bununla beraber üretiminde 132 farklı succulent çeşidi bulunmakta. Bu çeşitlerin 38 tanesi Queen® AR-GE çalışmalarıyla ortaya çıkmış türler olmakla beraber, hali hazırda 21 farklı tür üzerinde de çalışmaları devam ediyor.

 

queen

 

Queen Türkiye, üretim kabiliyetinden aldığı bu güçle, 2023 yılı itibariyle şirket olarak büyük bir değişim içinde ve hedefini büyütüyor. " Büyük düşünüyoruz, hedefimiz en değerli çiçek markası olmak!" diyen Queen Türkiye, bu hedef için çalışmalara başladı ve sektörde yepyeni adımlar atarak Queen Creations serisini tüketicilerle buluşturuyor. Queen® bu hedef için çalışmalara çoktan başladı ve sektörde yepyeni adımlar atarak Queen Creations serisini tüketicilerle buluşturuyor. Queen Türkiye'nin amacı tüketicinin duygularına hitap ederek, marka ile iletişimini en verimli hale getirmek.

 

Queen Türkiye'nin başarısı bir ödülle taçlandı bile. Firma, Plant Ödülleri'nde İç Mekan Süs Bitkileri alanında en yüksek ihracat rakamına sahip olmanın gururunu yaşıyor. Hedefleri bu rakamı arttırarak tüketicide marka bilinirliğini daha da kalıcı hale getirmek.

 

queen

 

 

Etilen Direnci En Yüksek Genomları Üretime Alıyoruz

Queen®, çiçek türlerinde AR-GE aşamasına oldukça önem veriyor çünkü çiçeklenme dönemi en uzun bitkiye ulaşmak firma için öncelikli. Bunun için en önemli kriter etilen direnci. Üzerinde çalıştıkları her 100 bin hibritten, yalnızca beş ile on tanesi yüksek etilen direnci standartlarını karşılayarak, ileri geliştirme için ayrılıyor.

 

Etilen, meyve ve sebzelerin olgunlaşması ile, egzoz ve sigaradan salınan doğal bir gazdır. Süs bitkileri nakliye sırasında, mağazalarda ve tüketicilerin evlerinde etilene maruz kalmaktadır. Etilene dayanamayan çiçekler hızlı bir şekilde solar ve kapalı görünür. Nissen Consult'da elde edilen bağımsız çalışmalar, Queen® çeşitlerinin piyasada en yüksek etilen direncine sahip olduğunu gösterdi.

 

queen

 

Queen'in AR-GE departmanında yoğun bir yenilik programı, yüksek etilen direnci ve uzun ömür ile birbirinden güzel renklerle kombine edilmiş eşsiz Queen®, çeşitlerinin ortaya çıkmasına sağlamıştır. Buna dayanarak Queen çeşitlerinin mağazalarda olduğu kadar evlerde de tam çiçek açma potansiyelini sürdüreceğini garanti ediyor.

 

Böylece Queen çiçeklerinin yer aldığı mağazalarda çiçek atığı azalmakla beraber, Queen çiçeklerini alan son tüketicinin memnuniyeti ise yükselmektedir.

 

Sürdürülebilir Üretimi Önemsiyoruz

 

Yağmur suyu tankları:

Queen®, çevreyi ön planda tutarak, doğa ve insan sağlığı üzerindeki etkimizi en aza indirmek amacıyla üst düzeyde çalışmakta ve çalışanları için en uygun çalışma koşullarını sağlamaktadır.

 

24 bin 500 m3 yağmur suyu tankları tüm Queen firmasının sulama ihtiyaçlarını karşılıyor ve yerel su temini üzerindeki yükünü en aza indiriyor. Sodyum ve klorür içermeyen yağmur suyu da bitkiler için çok uygundur.

 

queen

 

MPS, CSR sertifikası:

MPS sertifikası, Queen müşterilerine tüm ürünlerin sürdürülebilir bir kalite damgasına sahip, şeffaf bir üretim hattından geldiği güvencesini verir. Bu sertifika, Queen ürünlerinin çeşitli sağlık, güvenlik ve istihdam koşullarını içeren iyi çalışma koşullarında üretildiğini kanıtlar. Queen Türkiye, çiçekçilikte dünya standardı olan MPS sertifikalarından MPS-Gap, MPS SQ, MPS-A sertifikasına sahiptir.

 

Biyolojik mücadele

Grup şirketlerinden Oueen Bioproduction ile birlikte, biyolojik mücadele ile çalışmayı amaçlamaktadır.

 

Queen BioProduction ekibi, daha dayanıklı bitkilere sahip olabilmek için, üretim sırasında biyolojik yöntemler kullanarak hastalıklarla ve zararlılarla mücadele ediyor. Queen®, daha sağlıklı bir çevre yaratmak için pestisit ve sentetik kimyasallar yerine doğal yolları ve kaynakları kullanmanın organik ve diğer alternatif ürün yetiştiriciliğinin önemini bilerek hareket ediyor.

 

Biyolojik mücadele sürdürülebilir olmayı, aynı zamanda da çalışanlar için daha sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Bu nedenle Queen®'de bitki hastalıklarına ve zararlılarına karşı mücadelede; yararlı böcekler ve bakteriler gibi çeşitli biyolojik yöntemler kullanılıyor.

 

queen

 

Queen Creations ile Queen Farkına Yenilerini Ekliyoruz

Queen®, Hayata geçirdiği Queen Creations serisi ile tüketiciye bambaşka bir deneyim yaşatmayı planlıyor. Canlı çiçek tüketicisi sadece çiçek büyütmüş olmak için değil sevgi göstermek, hediyeleşmek, verdikleri emekler sonucunda açan çiçeklerle mutlu olmak, kendilerini yansıtacak bir dekorasyon yaratmak için de satın alma yapıyorlar. Queen Creations ile birbiriyle uyumlu büyüyebilen çiçek ve succulentler farklı konseptlerle en güzel formda bir araya getiriliyor. Bu sayede çiçekseverler hem bakımı kolay bir şekilde farklı türlere bir arada bakabiliyor, yepyeni dekorasyon fikirleriyle farklılaşabiliyor. Ayrıca farklı, orijinal ve oldukça anlamlı bir hediye alternatifine sahip oluyor.

 

queen

 

 

Çiçek Severler Queen Creations'ı Çok Sevdi

Geçtiğimiz haftalarda farklı market raflarında yer almaya başlayan Queen Creations serisi, çiçek severlerden oldukça ilgi gördü. İlk 3 günde %70 e varan satış rakamlarıyla, sektörde bir ilki gerçekleştirdiği söylenebilir. Creations serisinin yeni üyeleri çok yakında yine market raflarında yer alacak.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler