BÜYÜKŞEHİR DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN ÇALIŞIYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi “Çevre Dostu Muğla” hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiği projelere ve çalışmalara il genelinde tüm hızıyla devam ediyor.

BÜYÜKŞEHİR DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN ÇALIŞIYOR

Bodrum ilçesinde yaklaşık 30 senedir kullanılan ve çevreye birçok olumsuz etkisi olan Mumcular Vahşi Depolama Sahası Muğla Büyükşehir Belediyesinin rehabilitasyon çalışmaları ile kontrol altına alındı. Alanın, Büyükşehir Belediyesine tahsisinin yapılması ile birlikte, Mumcular Vahşi Depolama Sahasının rehabilitasyonunun yapılması amacıyla projeler hazırlandı ve 27 Ekim 2017 tarihinde rehabilitasyon çalışmalarına başlandı. Rehabilitasyon çalışmaları neticesinde, sızıntı suyu kontrol altına alındı ve metan gazı toplama bacaları ile yangın riski en aza indirildi. Saha üzerinde topraklama yapılarak, alan ağaçlandırmaya hazır hale getirildi. Yaklaşık 20 bin m2lik alan en yakın zamanda ağaçlandırılacak.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada ; ‘Çevre Dostu Muğla hedefi doğrultusunda il genelinde çalışmalar yapılıyor. Bodrum İlçesinde çevreye büyük zararlar veren Mumcular Vahşi Depolama Sahasının rehabilitasyonunun yapılmasıyla yangın riski en aza indirildi ve çevre kirliliğinin önüne geçildi. Muğlanın çevre duyarlılığı konusunda örnek bir il olması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor." İfadeleri yer aldı.


Paylaş: 

Diğer Haberler