BÜYÜKŞEHİRDEN AĞAÇLANDIRMA ATAĞI

Büyükşehir Belediyesi, Şehrimi Seviyorum Ağacımı Dikiyorum kampanyası ile GAP Vadisi 3.etabında ağaç dikimi çalışmalarını sürdürüyor.

BÜYÜKŞEHİRDEN AĞAÇLANDIRMA ATAĞI

Yeşil bir Şanlıurfa için ağaçlandırma seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi, Şehrimi Seviyorum Ağacımı Dikiyorum kampanyası ile GAP Vadisi 3.etabında ağaç dikimi çalışmalarını sürdürüyor. 

Şehir genelinde 2 milyon ağaç ve bitkiyi toprakla buluşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, STKların, Öğrencilerin, vatandaşların ve bir çok kamu kuruluşunun katılımıyla her gün farklı bir noktada ağaç ve bitkiyi dikiyor. 

7den 70e tüm vatandaşların 2 milyon ağaç ve bitki dikimi projesine dahil ederek şehir olarak yeşili benimseten Büyükşehir Belediyesi, sahada yaptığı uygulama ile vatandaşların beğenisini kazandı. 

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 ilçede başlatılan kampanyada; Çınar, erguvan, oya, dut, defne, akasya, palmiye, mavi selvi, çam, pramit nazı ile alev çalısı gibi 2 milyon ağaç ve bitki türünü toprakla buluşturmaya devam edecek. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde GAP Vadisi ve Kent Ormanı projesiyle 3 milyon 800 bin metre karelik alan ile Türkiyede büyük cazibe merkezlerinden birisini Şanlıurfaya kazandırıyor.


Paylaş: 

Diğer Haberler