ÇEVRE GÜNÜNDE BALKONLAR ÇİÇEK AÇIYOR

Başakşehir Belediyesi Çevre Haftası’nda ilçe sakinlerine 100 bin çiçek dağıtıyor.

ÇEVRE GÜNÜNDE BALKONLAR ÇİÇEK AÇIYOR

5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası kapsamında, çevre bilincini güçlendirmek amacıyla Başakşehir Belediyesi çiçek dağıtım çalışması başlattı. Çalışma kapsamında 10 Mahallede her bir haneye Belediye ekipleri tarafından ziyaretler yapılarak saksı çiçeği dağıtılıyor.

 

Vatandaşların talepleri dinleniyor

 

Çiçek dağıtımları sırasında çevre bilinci ile ilgili bilgilendirmeler yapılıyor. Başakşehir Belediyesinin çevreye yönelik çalışmaları ve geri dönüşümle ilgili çalışmaları hane sakinlerine aktarılıyor. Çiçek dağıtımı ziyaretlerinde ayrıca vatandaşların belediye ile ilgili şikâyet ve talepleri de alınarak ilgili müdürlüklere iletiliyor.

 

25 Mayısda başlayan çiçek dağıtım çalışması 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftasında tamamlanacak. Her gün 40 saha ekibinin görev aldığı ziyaretlerde 100 binin üzerinde saksı çiçeği dağıtılmış olacak.  Çalışma tamamlandığında çevre haftasında Başakşehirin balkonlarını rengârenk çiçekler süsleyecek.

 

‘Başakşehir Belediyesi çevre konusunda çok bilinçli

 

Aynur Erdoğan: "Çiçekler için teşekkür ederiz. Çevreye önem veriyoruz. Özellikle pet şişeleri, cam şişeleri ayrı topluyoruz. Atık yağları biriktirip, geri dönüşüme veriyoruz.

 

Yunus Baltacı: "19 yaşındayım. Çevreyi korumaya dikkat ediyoruz. Çöplerimizi ayrıştırıyoruz. Başakşehirden temizliği ve yeşili anlamında çok memnunuz."

 

Leyla Elitaş: "Başakşehiri doğası ve yeşili için tercih ettik. İstanbulun içi gibi sıkışık binalar yok. Yeşili de belediye tarafından bakılıyor, korunuyor. Teşekkür ederiz."

 

Ayça Uysal: "Çiçekler için teşekkür ederiz. Çocuklarımıza hem evde hem okulda çevreyi korumalarını öğretiyoruz. Başakşehir Belediyeside bu konuda çok bilinçli. Pankartları ve kamu spotlarını görüyoruz, bunlarda bilinçlenme açısından etkili oluyor. Orta refüjlerdeki çiçek dikimleri çok güzel. Hem görsellik hem de çocuklarımıza daha yeşil ortamlar kazandırmak açısından güzel oluyor."

 


Paylaş: 

Diğer Haberler