ÇEVRE TEMALI TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ HIZLA DEVAM EDİYOR

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nizip Meslek Yüksekokulunda çevre temalı toplumsal duyarlılık projeleri hızla devam ediyor.

ÇEVRE TEMALI TOPLUMSAL DUYARLILIK PROJELERİ HIZLA DEVAM EDİYOR

Projeler kapsamında, Nizip yerleşkesindeki yeşil alan ve ağaç sayısındaki artış hem öğrencileri hem de velileri sevindiriyor.

‘İğde Çiçeğim ve ‘Nizip MYO Yeşillendirme projelerini yürüten Öğr. Gör. Veliddin Çiftci, ‘İğde Çiçeğim projesiyle yerleşke alanı içerisinde sadece iğde ağaçlarından oluşan bir yol planladıklarını ve 5 yıl sonra bu alanda iğde kokuları eşliğinde öğrencilerin oturabilecekleri özel yeşil bir alan oluşturmayı hayal ettiklerini belirtti.

Bu kapsamda arazi çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Öğr. Gör. Çiftci, Mart ayı içinde iğde ağaçlarının dikim işlemi ve sulama işlemleriyle projeyi tamamlayacaklarını ve çevreyi birkaç yıl içinde iğde çiçeği kokularının kaplayacağını söyledi.

Öğr. Gör. Çiftci, yeşillendirme projesiyle Meslek Yüksekokulu çevresinde çim ekimi için oluşturdukları alanlarda gerekli çalışmaları tamamladıklarını, bu alanlarda çim ve gül fidanları ile peyzaj çalışması yaptıklarını, hedeflerinin daha güzel bir yerleşke, daha fazla yeşil alan olduğunu belirtti.

Nizip MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serdar Derman ise projede emeği geçen Bankacılık ve Dış Ticaret Programı öğrencileri ve proje yürütücüsü Öğretim Görevlisi Veliddin Çiftciye, özverili çalışmalarla gerçekleştirdikleri bu projeler için teşekkür etti.

Yrd. Doç. Dr. Derman, bu projelerin yanında toplumsal duyarlılık projeleri kapsamında birçok proje yürüttüklerini, toplumsal sorunlara çözüm aradıklarını ve projelerle hem öğrencilerin hem de halkın farkındalığını artırmayı hedeflediklerini belirtti.    


Paylaş: 

Diğer Haberler