Çevrim İçi Söyleşi: Leor Lovınger

Yeni Zellanda Peyzaj Mimarlığı Enstitüsü’nün “Düşünenler ve Yapanlar” serisinin gelecek konuşmacısı Gelişen Kültürel ve Kentsel Peyzajda Dayanıklılık ve Biyofili konu başlığı ile Leor Lovinger olacak.

Çevrim İçi Söyleşi: Leor Lovınger

Yeni Zellanda Peyzaj Mimarlığı Enstitüsü’nün “Düşünenler ve Yapanlar” serisinin gelecek konuşmacısı Gelişen Kültürel ve Kentsel Peyzajda Dayanıklılık ve Biyofili konu başlığı ile Leor Lovinger olacak. Etkinlik 13 Ekim 2020 tarihinde, Türkiye saatiyle 22.00’da gerçekleşecektir. Etkinliğin dili İngilizce`dir.

Yeni Zellanda Peyzaj Mimarlığı Enstitüsü`nün "Düşünenler ve Yapanlar" serisinin gelecek konuşmacısı Gelişen Kültürel ve Kentsel Peyzajda Dayanıklılık ve Biyofili konu başlığı ile Leor Lovinger olacak. Zoom üzerinden çevrim içi gerçekleşecek bu seminere https://nzila.co.nz/events/thinkers-and-doers-series-resiliency-and-biophilia linkinden kayıt yaparak katılabilirsiniz.

Etkinlik 13 Ekim 2020 tarihinde, Türkiye saatiyle 22.00`da gerçekleşecektir.

Leor Lovinger, Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım alanında 23 yıllık deneyime sahip bir meslektaşımızdır. Kamusal alanların yenilikçi tasarımına, kentsel dayanıklılığa ve biyofilik tasarıma adanmış bir araştırma temelli tasarım stüdyosu olan Studio Urbanof‘un kurucusu ve genel müdürüdür. Geçtiğimiz on yılda, Leor uluslararası düzeyde dersler ve konferanslar gerçekleştirdi. 2013‘ten beri IFLA Avrupa‘nın Yeşil Altyapı Direktörü olarak görev yapıyor. 2016‘da kentsel dayanıklılığı desteklemek için doğa temelli çözümler konusunda Avrupa Komisyonu‘na (Eklipse) danışmanlık yapan bir uzman olarak atandı (IFLA Avrupa‘nın temsilcisi). Daha öncesinde Leor, Amerika`da 8 yıldan fazla eğitim aldı ve çalıştı; son pozisyonu Michael Van Valkenburgh Ofisi‘nde Kıdemli Ortak idi. İsrail‘de Architecture cum laude from the Technion`dan Peyzaj Mimarlığı alanında lisans derecesine ve Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley, CA‘da Peyzaj Mimarlığı alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.


Paylaş: 

Diğer Haberler