ÇOCUKLAR KİMSESİZ, TOPRAK AĞAÇSIZ KALMIYOR

Malatya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Malatya İnsani Yardım Derneği (İHH) işbirliği ile İlimiz 1. Organize Sanayi Bölgesi Ağaçlandırma Alanında fidan dikimi gerçekleştirildi.

ÇOCUKLAR KİMSESİZ, TOPRAK AĞAÇSIZ KALMIYOR

 Fidan dikiminde Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengül, 1.OSB. Müdürü Remzi Yaşar, ANATEKS Grubu GAP Tekstil Genel Müdürü Ali Cüreoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Müdürlük Yetkilileri ve öğretmenleri ile Malatya Orman İşletme Müdürlüğü elemanları ile İHH Başkanı Ömer Derin ile dernek yetkilileri de yer aldılar.

      Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şengülün konuşmasının ardından söz alan İl Müdürü Taş ve Dernek Başkanı Derin konuşmalarında aralarında bir protokol imzaladıklarını ve bu protokol çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirttiler. Bu günde bu etkinliklerden birisini gerçekleştirdiklerini dile getirdiler.

     Vali Kamçı da Fidan dikimi öncesi yaptığı konuşmada; "Bugün, yurdumuzun bereketli topraklarını fidanlarla süslemek ve Malatyamızın yarınlarına yemyeşil bir miras bırakmak için toplanmış bulunuyoruz. Bu güzel etkinliği, aziz milletimizin fidanları olan sevgili çocuklarımızla birlikte gerçekleştirmekten mutluluk duyduğumu da özellikle belirtmek istiyorum. Birazdan dikilecek olan her fidanın cennet vatanımızı taçlandıracağına inandığım gibi burada bulunan çocuklarımızın da gelecekte milletimizin gurur vesilesi olacağına gönülden inanıyorum. 

      Unutmayalım ki, milletimizin birliği, ülkemizin bütünlüğü ve aydınlık yarınları ancak çocuklarımıza sahip çıkmamız ve onları değerlerine sadık olarak yetiştirmemizle mümkündür. Hayata çocukların gözleriyle masumca ve sevgiyle baktığımızda, oyun oynayan çocuklar gibi hayatı dostça ve kardeşçe yaşadığımızda akan kanların, süzülen gözyaşlarının dindiğini hayretle göreceğiz. Çocukların sinesinde kocaman bir yürek bulunduğunu ve o yürekte bütün insanlığa yer olduğunu ibretle müşahede edeceğiz.

       Bugün, birlikte büyüyeceğiniz fidanları coşkuyla dikeceksiniz ve doğaya sunduğunuz katkıyla pek çok büyüğünüze örnek olacaksınız. Sevginin yurt toprağına nasıl katık edileceğini bütün büyüklerinize göstereceksiniz. Onun için bugün her zamankinden daha kıymetli olduğunuzu belirterek hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sevgilerimi sunuyor, sağlıklı ve mutlu bir gelecek diliyorum." dedi.

       Çocukların protokol üyeleri ve öğretmenleri ile birlikte büyük bir mutluluk içerisinde fidanları dikmeden önce ANATEKS Grubu GAP Tekstil Genel Müdürlüğünce kendilerine kumanya ikram edildi. Kumanya dağıtımına Vali Kamçı da katıldı. Kumanya dağıtımının tamamlanmasından sonra çocuklarla birlikte piknik ortamında bol bol sohbet eden ve çocuklarla yakından ilgilenen Vali Kamçı Malatya Orman İşletme Müdürlüğünce dağıtılan fidanları çocuklarla birlikte dikerek kendilerinin de bu fidanlarla birlikte büyüyeceğini belirtti.

       Bu arada Basın mensupları ile sohbet eden Vali Kamçı ya Basın Mensuplarından Vahap Kaygusuz çiğdem çiçeği ikram ederek çobanların bu çiçek ile fala baktıklarını ve bunu nasıl yaptıklarını anlattı.

       Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurtlarında kalan 140 çocuk ve etkinliğe katılanlar tarafından 250 fidanın toprağa dikilmesinin ardından çocuklara ve emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Kamçı alandan ayrıldı.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler