DAVA GERİ ÇEKİLDİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatı üzerine, Tunceli’de bulunan Gola Çetu Parkı’nı etkilediği iddia edilen dava geri çekildi.

DAVA GERİ ÇEKİLDİ

Çocuk parkı koruma altında

 Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Tunceli Belediyesi ve Limak Yatırım Enerji Üretim şirketi aleyhine açtığı, al atmanın önlenmesi ve eski haline getirme davasını geri almak üzere Tunceli Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu konuda yaşanan tartışmalar üzerine, “Tunceli merkez Pülümür yol ayrımında DSİ’nin kamulaştırdığı alanı park haline getirmiştik. Bu alan park olarak kullanılmaya devam edecektir. Tunceli’deki DSİ Parkı’nın yıkımı söz konusu değildir. Dava mülkiyetle alakalıdır” açıklamasında bulunmuştu. Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Bakanlık hukukçuları ve DSİ Genel Müdürlüğü’ne konuyla alakalı talimat vermesinin ardından, dava geri çekildi. Kararla ilgili açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, özellikle vatandaşların kutsal saydığı yerler konusunda fevkalade hassas olduklarını kaydederek, “Tunceli’deki parkın yıkılmasının söz konusu olmadığını daha önce açıklamıştık. Bununla alakalı olarak resmi adımı da atarak sözümüzü yerine getirdik. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Parkı ve ziyaret yerini koruduğumuz gibi Tunceli’de içme suyu temini başta olmak üzere su, orman ve tabii hayatı koruma çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler