DUVARLAR YIKILDI 152 EVLER YEŞİLLE BULUŞTU

Bursa’nın yeşil kimliğini yeniden kazanması için her semte park ve yeşil alanlar kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım ilçesine bağlı 152 evler mahallesi’nde de BUSKİ’ye ait su deposunun bulunduğu alanı park haline getirildi.

DUVARLAR YIKILDI 152 EVLER YEŞİLLE BULUŞTU


Park haline getirildi
Bursa’nın ‘yeşil’ kimliğini yeniden kazanması için her semte parklar ve yeşil alanlar kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım İlçesi’ne bağlı 152 Evler Mahallesi’nde de BUSKİ’ye ait su deposunun bulunduğu alanı park haline getirerek vatandaşların kullanımına sundu. Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım ilçesinde bölgeyi daha yaşanabilir kılacak bir parkı daha hizmete aldı. Yoğun yapılaşmanın olduğu yerlerde yeşil alan oluşturmak için kamulaştırma başta olmak üzere her yolu deneyen Büyükşehir Belediyesi, 152 Evler Mahallesi’ndeki BUSKİ’ye ait su deposunun bulunduğu alanı parka dönüştürdü. Alanı çevreleyen duvarlar yıkılarak, ortaya çıkan yaklaşık 13 bin metrekarelik alan; çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ve rekreasyon alanı olarak mahalleye kazandırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 152 Evler Parkı’nın hayırlı olmasını diledi. Yaklaşık 13 bin metrekarelik alanın düzenlenerek park haline getirildiğini belirten Başkan Altepe, “Daha önce duvarlarla çevrili olan BUSKİ’ye ait bu alan, duvarlar yıkılarak yeniden düzenlendi ve halkımızın kullanımına açıldı. Güzel bir park oldu. 152 Evler, Ortabağlar ve Eğitim mahalleleri için hayırlı olsun.” dedi.

 

Gelişim ve değişim

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de, son 8- 10 yılda Türkiye genelinde yaşanan gelişim ve değişimin en güzel örneklerinin Bursa ve Yıldırım’da da gözlendiğini vurguladı. Yıldırım gibi betonlaşmanın yoğun olduğu bir ilçede 350 olan park sayısını 750’ye çıkardıklarının altını çizen Keskin: “Yeşilse tutkumuz Yıldırım umudumuz’ sloganında olduğu gibi bulduğumuz bir karış toprağı bile yeşillendiriyoruz. Burada da Büyükşehir Belediyemiz tarafından su deposunun bulunduğu alan park olarak mahallemize kazandırıldı. Katkıları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
152 Evler Mahallesi Muhtarı Recep Duran, 44 sokaklı mahallelerinde bugüne kadar park alanının olmadığını vurgulayarak, bu hasrete son veren Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından parkın açılış kurdelesi kesildi.

 

 

 

 

 

 

 

 


Paylaş: 

Diğer Haberler