En Güzel Bahçe ve Balkonlar Seçiliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 7. En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması için başvuruların başladığını duyurdu.

En Güzel Bahçe ve Balkonlar Seçiliyor

"Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz" sloganıyla düzenlenecek yarışmanın toplam ödül miktarı 256 bin TL ve son başvuru tarihi 24 Mayıs 2024 olarak belirlendi.

 

Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu ilçelerini kapsayan yarışma, çevre bilincini ve sevgisini artırmayı hedefliyor. 24 Mayıs'a kadar sürecek başvurular, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne şahsen teslim edilebileceği gibi bahcebalkonyarismasi.antalya.bel.tr adresinden de online olarak yapılabilecek.

 

Yarışmanın Seçici Kurulu'nda Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Antalya Kent Konseyi, Antalya Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği ile Antepe İnşaat ve Ticaret A.Ş temsilcileri yer alacak. Seçici Kurul, mekânın genel tasarımı, estetik görünüşü, bakımı, işlevselliği, bitki kompozisyonu, yapı ve dekorasyon elemanlarının uygunluğu, yapısal ve bitkisel malzemelerin uyumu ve kurakçıl peyzaj bitkileri ve materyallerinin kullanımını değerlendirecek.

 

Yarışma kapsamında en güzel balkon (açık ve kapalı), en güzel bahçe (konut, apartman, site, iş yeri, hobi bahçesi) ve en güzel teras olmak üzere toplam 8 kategori yer alacak. Her kategoride birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye 7 bin TL olmak üzere toplamda 256 bin TL değerinde para ödülü dağıtılacak.    


Paylaş: 

Diğer Haberler