EXPO 2016 ANTALYA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

EXPO 2016 Antalya Yönetim Kurulu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker başkanlığında toplandı.

EXPO 2016 ANTALYA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterlik Binasında gerçekleştirilen toplantı öncesi, bina girişinde saksılara dikilen EXPO 2016 Antalyanın sembol çiçeği Şakayıkı inceleyen Bakan Eker, cep telefonuyla fotoğrafını çekti. Bakan Eker, bina fuaye alanında bulunan Yılmaz Sevgüle ait ‘Olimpos Dağının Görkemi isimli fotoğraf sergisini gezdi.

Yönetim Kurulu Toplantı öncesi bir açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancık Bakanı Mehdi Eker, EXPO 2016 Antalya ile ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini kaydetti. EXPO 2016 Antalyanın 23 Nisan 2016 günü açılacağını hatırlatan Bakan Eker, "Biz de ajans yönetim kurulu olarak en az ayda bir kez düzenli olarak toplanıp, aylık gelişmeleri izleyip değerlendiriyoruz. Hem yürütülen projeler ve faaliyetler hakkında bilgi alıyoruz hem de ihtiyaç duyulan kararları alıyoruz" dedi.

Expo alanındaki sedde ve alt yapı çalışmaları ile bitkilendirme, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Bakan Eker, tanıtım faaliyetleri ve ülke davetleri ile ilgili çalışmaların da sürdürüldüğünü kaydetti. 

Yönetim Kurulu toplantısına, Antalya Valisi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sebahattin Öztürk, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Doç. Dr. Masum Burak, Büyükelçi Ahmet Ferit Ülker, Kültür Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Dr. Adnan Arslan, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak ve Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp katıldı.


Paylaş: 

Diğer Haberler