EXPO 2016 TEMASIYLA DÜNYAYA MESAJ VERECEK

Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenmiş Expo’larda tema ve alt temalar üzerine çalışmalar yapan İspanyol Carmen Bueno, Antalya’ya geldi.

EXPO 2016 TEMASIYLA DÜNYAYA MESAJ VERECEK

Expolarda tema ve alt temalar, dünyaya mesaj vermek, belirlenen temaya dikkat çekmek açısından çok önemlidir. Teması ‘Çiçek ve Çocuk sloganı ise ‘Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya olan EXPO 2016 Antalyanın belirlenen temaya uygun olarak dizayn edilmesine katkı koymak amacıyla İspanyol Carmen Bueno, EXPO 2016 Antalya alanında incelemelerde bulundu.  

1988 Lizbon, 1992 Seville, 2008 Zaragoza ve 2010 Shanghai Expolarında konsept belirleyici ve küratör olarak görev alan Carmen Bueno, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay başkanlığında düzenlenen toplantıya katılarak, alanda temaya uygun yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

EXPO 2016 Antalyanın geldiği nokta hakkında bilgi veren Genel Sekreter Selami Gülay, "Sizin Expolar hakkındaki tecrübelerinizden faydalanmak amacıyla bu toplantıyı düzenledik. 100 ülkenin katılımı gibi çok ciddi bir hedefimiz var. Tema ve alt temaların alana yansıtılması konusunda sizin koyacağınız katkı bizim için çok önemli. Türkiyedeki ilk Exponun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için sizin katkınızı bekliyoruz" dedi.

 


Paylaş: 

Diğer Haberler