FAKIBABA ÇILGIN PROJESİNE BAŞLADI

Kanal İstanbul kadar olmasa da Şanlıurfa için önemli olan ve şehrin ortasından geçen Karakoyun Deresinin etrafında peyzaj çalışmalarına başlandı.

FAKIBABA ÇILGIN PROJESİNE BAŞLADI

 

Kanal İstanbul kadar olmasa da Şanlıurfa için önemli olan ve şehrin ortasından geçen Karakoyun Deresinin etrafında peyzaj çalışmalarına başlandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba’nın çılgın projeleri arasında yer alan Karakoyun Deresi etrafındaki peyzaj çalışmalarının 270 günde tamamlanması bekleniyor. 2013 yılının ilk ayının 8’inde ihalesi yapılan ve 28’inde de yer teslimi gerçekleştirilen Karakoyun Deresi peyzaj çalışmaları yaklaşık 20 dönümlük bir alanı kapsıyor.

 

PEYZAJ ÇALIŞMASI YAKLAŞIK 3 MİLYONA MAL OLACAK

Karakoyun Deresi üzerinde bulunan Hızmalı Köprü yanında başlayan peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte dereden Fırat Nerinden alınacak temiz suyun akıtılması hedefleniyor. Bu konuda ise Şanlıurfa İl Özel İderesi Atatürk Barajından Karakoyun Deresine temiz su getirmesi konusunda önemli mesafelerin alındığı bilindirildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Karakoyun Deresinin 20 dönümlük peyzaj çalışmasının 2 milyon 753 bin 584 liraya mal olacağı bildirildi.

 

Kaynak:www.sanliurfasembol.com


Paylaş: 

Diğer Haberler