FİDAN PAZARI KURULDU

Isparta Belediyesi, Bitki Pasaportu Sistemi ve Operatörlerin Kayıt Altına Alınması Hakkındaki Yönetmelik gereği Fidan Satış Noktası yaptı

FİDAN PAZARI KURULDU

Yönetmelik gereğince bundan sonra açık köklü meyve fidanı ve süs bitkisi satılamayacak. Bundan dolayı Isparta Belediyesi Tren Garı altında fidan köklerinin toprak içerisinde olabileceği ve fidan satıcılarının yer aldığı noktayı hazır hale getirdi. Bu pazar gününden itibaren fidan satışları bu noktadan yapılabilecek. 

Fidan üreticileri ve diğer illerden fidan satışı için Ispartaya gelen fidancıların fidanlarını pazarlayabilecekleri alan olarak hizmete hazır hale getirilen fidan pazarında incelemelerde bulunan Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Bakanlık tarafından çıkarılan yönetmelik gereğince artık fidanların köklerinin toprak içerisinde olan bir noktadan satışının yapılabileceğini söyledi. Yönetmelik gereğince fidanların satışlarının yapılabileceği uygun bir alanın hazır hale getirildiğini kaydeden Günaydın, "Bu alanımız Pazar gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak. Fidan pazarı Ispartamıza hayırlı olsun" dedi. 

Fidan pazarı tren garının altında pazar gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak ve haftanın her günü açık olacak. 


Paylaş: 

Diğer Haberler