FİDANLIK ÜRETİYOR AKDENİZ ÇİÇEK AÇIYOR

Rengârenk mevsimlik çiçekler park ve yeşil alanlarda yerini aldı.

FİDANLIK ÜRETİYOR AKDENİZ ÇİÇEK AÇIYOR

 

Mevsimsel farklılıkları gözetmeksizin ağaçlandırma ve çiçeklendirme programını sürdüren Akdeniz Belediyesi, özellikle mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarına bahar aylarının gelmesiyle birlikte hız verdi. Kendi fidanlığında ürettiği mevsimlik çiçekleri ilçenin dört bir yanına dikmeye başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Akdenizi rengârenk bir görüntüye bürüyor.

 

Akdeniz Belediyesi, kendi ürettiği mevsimlik çiçeklerin dikim çalışmalarına hız verdi. Mevsim farkı olmaksızın yılın her ayı kent genelinde ağaçlandırma, çiçeklendirme ve yeşillendirme programını uygulayan Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, özellikle bahar aylarının gelmesiyle birlikte mevsimlik çiçek dikimine hız verdi. Bütün mahallelerde bulunan park, refüj ve yeşil alanlarda kendi ürettiği mevsimlik çiçekleri kullanan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, böylelikle ekonomik bir modeli de başarıyla uyguluyor. Tohumdan ve çelikten üretilen çiçekler, ilçenin dört bir yanında rengârenk görüntüler veriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kurduğu farklı ekiplerle Akdeniz Belediyesinin geniş hinterlandında belirlediği programı sürdürüyor. Ekipler son olarak Hal, Şevket Sümer ve Güneş Mahallesi sakinlerinin çok yoğun olarak kullandığı 142nci Cadde üzerinde mevsimlik çiçek düzenlemesi yaptı.

 

"Kent yaşamı insanı doğadan uzaklaştırıyor"

 

142nci Cadde üzerinde gerçekleştirilen çalışmalara Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçelerden Sorumlu Eş Başkan Yardımcısı Sebahat Gençtarih Cebe de katıldı. Kent genelinde mevsimlik çiçek dikimi ile ilgili olarak Park ve Bahçeler Müdüründen bilgi alan Eş Başkan Yardımcısı Cebe, "Yaklaşık 14 bin metrekare alan üzerine kurulu olan fidanlığımız, sonbahar ve kış aylarında ürettiği on binlerce mevsimlik çiçeği yeşil alanlarımıza dikmeye başladı. Bu şekilde düşük maliyetlerle çok daha fazla sayıda çiçek üretimi yapabiliyoruz. Kent yaşamı ne yazık ki insanı doğadan uzak kılıyor. Doğa-insan buluşmasını kent merkezlerinde parklar ve yeşil alanlar sağlıyor. Buraların daha renkli ve keyif verici alanlar haline gelmesi için tüm imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız. Gerek fidanlıktaki üretim ekibimiz ve gerekse sahada dikim çalışmalarını gerçekleştiren arkadaşlarımız büyük bir gayret içerisindeler. Şu anda mevsimlik çiçek stokumuz tüm mahallelerimize yetecek durumdadır. Ekiplerimiz, belirlenen program dâhilinde henüz çalışma yapılmamış olan bölgelerde de en kısa sürede çiçeklendirme yapacaklardır" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler