FLOWER SHOW SONA ERDİ

Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Flower Show İstanbul sona erdi.

FLOWER SHOW SONA ERDİ

Avrasya’nın en büyük bitki ve peyzaj fuarı Flower Show İstanbul sona erdi.

10. kez kapılarını açan ve 22-24 Kasım tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Flower Show, bu yıl yaklaşık 200 firmayı ağırladı. Fuarda, her iklim koşulu ve toprak yapısına uygun yüzlerce çeşit bitki, farklı ve yenilikçi peyzaj uygulamaları ile üretimdeki yenilikler sergilendi.

İlk Gün

Flower Show da ilk gün düzenlenen açılış programının ardından protokol stantları gezdi. Flower Show da ilk panel ‘Yağmur Bahçeleri ve Yağmur Suyu Hasatı’ydı. Ebru Ekşi Hoşman’ın moderatörlüğünde gerçekleşen programa Dr. Emrah Yalçınalp ve Dr. Mert Ekşi konuşmacı olarak katıldı. Devamında ise Prof. Dr. Saliha Kırıcı ve Prof. Dr. Yeşim Yalçın Mendi’ni konuşmacı olarak katıldığı ‘Aromatik bitki üretimi ve kullanım alanları’ adlı panel gerçekleşti. İlk günün akşamında ise sektör SÜSBİR tarafından düzenlenen koteyl de buluştu.

İkinci Gün

Fuarın ikinci gününde ise Peyzaj Mimarı Barış Işık, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Kurulu Başkanı Dr. Ayşegül Oruçkaptan, Yüsek Peyzaj Mimarı Dr. Oktan Nalbantoğlu, Peyzaj Mimarı Sunay Erdem, Peyzaj Mimarı Yasin Otuzoğlu, Yüksek Peyzaj Mimarı Yılmaz Aktaş’ın katılımları ile ‘Peyzajda başarının sırları’ konuşuldu. Ardından ise Doç. Dr. Deniz Aslan’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Peyzajın halleri üzerine’ isimli konferans gerçekleşti. Devamında ise İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. tarafından Mustafa Karaağaçlı, Muhammed Yasin Peker, Mücahit Delibaş’ın katılımıyla ‘Gül üretimi ve yeni gül çeşitlerinin geliştirilmesi’ konuşuldu. İkinci günün sonunda da Sunay Erdem’in katılımı ile ‘Kentlerin sorunları ve çözüm yolları’ adlı konferans gerçekleşti.

Son Gün

Fuarın son gününde de İPAR Dernek Başkanı Yusuf Daştan’ın moderatörlüğünde ‘Kamusal oyun alanlarında güvenlik ve standartlar’ paneli Yüksek Peyzaj Mimarı Ayça Mehlig, Eurogoap Belgelendirme Başkanı İlhan Fidanboy ve Mehmet Arslan’ın katılımları ile gerçekleşti. Fuarın son paneli ise Dr. Oktan Nalbantoğlu, Yüksek Şehir Plancısı Can Kubin, Yüksek Mimar Engin Aktaş ve Endüstriyel Tasarımcı Sudhir Sharma’nın katılımları ile ‘Kentsel tasarım ve günümüz sorunları’ oldu.


Paylaş: 

Diğer Haberler