GELECEĞİN MESLEĞİ UMUT VERİYOR

Yeşil alanlar yaşam kalitesini arttırıyor

GELECEĞİN MESLEĞİ UMUT VERİYOR

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Doygun, Gaziantep kentinde bulunan Hayvanat Bahçesi, Botanik Bahçesi ve Dülük Baba gibi yeşil alanların şehrin atmosferini zenginleştirdiğini ve Gaziantepin yaşam kalitesini artırdığını söyledi.

Sanayi ve ticaret açısından ülkemizde önemli bir yere sahip olan Gaziantepin, kentleşme ve özellikle yeşil alan tesisi konusunda da gayet başarılı bir konumda olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Doygun "Gaziantep kentinin sahip olduğu yeşil alanlar, ülkemizde örnek gösterilecek düzeylere ulaşmış durumdadır. Hayvanat Bahçesi, Botanik Bahçesi ve Dülük Baba gibi yeşil alanlar Peyzaj Mimarlığı mesleği bakımından değerli uygulamalardır. Aynı zamanda bu tür yeşil alanlar, kentin sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve çevre sorunlarının azaltılmasında da önemli rol oynamaktadır" dedi.

 

NİTELİKLİ ELEMANLAR YETİŞTİRİLMESİ İÇİN EN MODERN EĞİTİMİ VERİYORUZ

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü olarak, peyzaj düzenlemeleri konusunda uzmanlaşmış, toplumun yeşil alan ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilecek nitelikli Peyzaj Mimarları yetiştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Prof. Dr. Hakan Doygun, üniversite tercihlerinin yapılacağı bu günlerde, Peyzaj Mimarlığı alanında eğitim görmek isteyen öğrenci arkadaşları bölümlerinde ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

 

PEYZAJ MİMARLIĞI GELECEĞİN MESLEKLERİ ARASINDA 

Prof. Dr. Doygun "Peyzaj Mimarlığı bölümlerinden mezun olanlar gerek belediyeler ve gerekse özel sektörde iş imkanı bulabilmektedirler ve bu meslek gelecekte en çok tercih edilenler arasında yer alacaktır" dedi.  


Paylaş: 

Diğer Haberler