GENÇ ÇİFTÇİLERDE EĞİTİM TAMAM, ÜRETİME DEVAM

Düzenlenen proje ile 18 çiftçiye İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda eğitim düzenlenerek katılım belgeleri verildi

GENÇ ÇİFTÇİLERDE EĞİTİM TAMAM, ÜRETİME DEVAM

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme şubesi tarafından yürütülen Genç Çiftçi Projesi dahilinde eğitim belgesi olmayan 18 çiftçiye İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda eğitim düzenlenerek katılım belgeleri verildi. Genç çiftçilerin eğitimine İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan Şen ve konu uzmanı şube personelleri katıldılar.

3 Yıllık Proje

Açılış konuşmasını yaparak proje hakkında bilgiler veren Şube Müdürü Hasan Şen, Genç Çiftçi Hibe Desteklemeleri Projesi’nin 3 yıllık programlanmış bir proje olduğunu ifade ederek, “2016, 2017 ve 2018 yıllarında bu proje hayata geçirilerek toplamda Bolu iline 486 proje tamamı hibe olarak verilmiştir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, manda, arıcılık, kapama meyve bahçesi, örtü altı tesisi, kanatlı, mantarcılık, fide fidan ve süs bitkileri, ahududu yetiştiriciliği ve ipekböceği yetiştiriciliği projeleri hayata geçmiştir.” dedi.

Genç Çiftçiler

Eğitim toplantısına katılan İl Müdürü İzzet Murat ise yaptığı açıklamada, “Genç çiftçilerimizin büyük bir bölümü eğitimlerini başarı ile tamamlamış olup çeşitli nedenlerden dolayı eğitimlerini alamamış olan genç çiftçilerimiz de bugün eğitimlerini tamamlayarak teknik konularda bilgi sahibi olmuştur. İlimiz ve ülkemiz üretimine artı bir ivme kazandıracak olan genç çiftçilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi.  Ardından İl Müdürü İzzet Murat, Şube Müdürü Hasan Şen ve Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube personelleri genç çiftçilere katılım belgelerini teslim etti. Eğitim sonunda beraber fotoğraf çekilirken katılımcılara istekleri doğrultusunda eğitimlerin devam edebileceği belirtildi.


Paylaş: 

Diğer Haberler