GERİ DÖNÜŞÜMLER BİRER FİDAN OLUYOR

Çankaya Belediyesi çevreye duyarlılığını artıran yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Proje kapsamında iki çöp torbası geri dönüşüm atığı getirene gelecek için bir fidan verilecek.

GERİ DÖNÜŞÜMLER BİRER FİDAN OLUYOR

Yeşile ve doğaya dokunan projeleri birer birer uygulamaya koyan Çankaya Belediyesi, yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. “Geri dönüşümler birer fidan oluyor, Çankaya temiz hava alıyor” sloganıyla hazırlanan proje ile geri dönüştürülebilen atıklar fidana dönüşecek.

25 Kasım 14 Aralık tarihleri arasında pilot bölge olarak belirlenen Çayyolu ve civarında uygulanacak proje ile çevre duyarlılığının arttırılması ve farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Proje kapsamında, iki çöp torbası kadar geri dönüşüm atığı getiren vatandaşlara birer fidan armağan edilecek.Bu ilk uygulamanın ilgi görmesinin ardından, bahar aylarıyla birlikte projenin tüm Çankaya geneline yaygınlaştırılması planlanıyor.

 

Kampanya’ya katılmak isteyen vatandaşların biriktirdikleri geri dönüşüm atığını 9:00-16:00 saatleri arasında teslim edebilecekleri noktalar:

25 Kasım ve 5 Aralık günlerinde: Çayyolu Semt Pazarı – Ahmet Taner Kışlalı Mah. 2899. Sokak

26 Kasım ve 7 Aralık günlerinde: Alacaatlı – Muhtarlık önü Kümeevleri No: 180/K Çayyolu - Muhtarlık önü 2904. Sokak No: 1/B Bizim Taksi yanı

28 Kasım ve 9 Aralık günlerinde: Dodurga–Türkkonut Çankaya Evi Yeşilpark Sit. No:58-1/C-D

1 Aralık ve 10 Aralık günlerinde: Konutkent – Muhtarlık önü 2947. Sokak No: 1/A

2 Aralık ve 11 Aralık günlerinde: Koru – Muhtarlık önü Ihlamur Caddesi No: 73

3 Aralık ve 12 Aralık günlerinde: Ümitköy çankaya Evi Ümit Mahallesi 2432. Cadde No: 36/3

4 Aralık ve 14 Aralık günlerinde: Yaşamkent – Muhtarlık önü 3222. Cadde Dr. A.Sezen Park içi 


Paylaş: 

Diğer Haberler