HEYET EXPO2016 ANTALYA ALANINI İNCELEDİ

EXPO 2016 Antalya’ya katılacak ülkelerden birisi olan Japonya’dan bir heyet Antalya’ya gelerek, alanda incelemelerde bulundu.

HEYET EXPO2016 ANTALYA ALANINI İNCELEDİ

Japonya Tarım, Ormancılık ve Balıkçılık Bakanlığı Bahçe Bitkileri Üretimi Müdür Vekili Satoshi Fujıta, Uluslararası Koordinasyon Bölümü Başkanı Asako Kasaı ile Japonya Büyükelçiliği görevlileri Antalyaya geldi. Japon yetkililer, Türkiyede düzenlenecek ilk EXPOya mutlaka katılmak istediklerini belirtti.

Japon heyeti, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Haşmet Suiçmez ve Faik Akturan karşıladı. Düzenlenen toplantıda alanda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Suiçmez, Japon heyeti Antalyada görmekten ve EXPO 2016 Antalya alanını ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Türkiyede ilk kez düzenlenecek EXPOnun en iyi şekilde gerçekleşmesi için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Suiçmez, "Japonyanın EXPO 2016 Antalyaya katılmasını çok önemsiyoruz. EXPO ve botanik konusundaki deneyimleri, alanımıza ayrı bir renk katacaktır" diye konuştu.

Japanyoda çiçek kültürü ve sanatının çok önemli olduğunu belirten Satoshi Fujıta ise "Bu kültürü tüm dünya ile paylaşmak istiyoruz. Bu bakımdan Antalyada düzenlenecek EXPOyu biz de çok önemsiyoruz. Burada mutlaka bulunmamız gerektiğinin farkındayız" dedi. Japon heyet, daha sonra alanı gezerek, çalışmaları yerinde inceledi.


Paylaş: 

Diğer Haberler