İÇ MEKAN BAHÇELERİ YAPILIYOR

EXPO 2016 Antalya’da bahçe kurmak yerine daha küçük alanlarda tanıtım yapmak isteyen ülkeler için hazırlanan iç mekan bahçelerinin inşaatına başlandı.

İÇ MEKAN BAHÇELERİ YAPILIYOR

EXPO 2016 Antalya alanında altyapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte üst yapılara hız verildi. Üst yapılardan birisi olan ve ihalesi şubat ayı içerisinde yapılan iç mekan bahçeleri ve ofis binalarının bulunacağı alanda temel kazım çalışması başlandı. İç mekan bahçeleri, EXPO 2016 Antalyaya katılmak isteyen ülkelere daha küçük ve kapalı alanlarda tanıtım imkanı sağlayacak.

İç mekan bahçelerinde, ülkelere 20 metrekareden başlayan alanlar verilebilecek. 3 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan iç mekan bahçeleri toplam 11 bin 790 metrekare inşaat alanına sahip olacak ve Eylül ayı içerisinde bitirilecek. İç mekan bahçeleri içerisinde bulunacak ofisler, EXPO 2016 Antalya Ajansı çalışanları tarafından kullanılacak.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, Kongre Merkezi ile yan yana bulunan iç mekan bahçelerinin, Post Expo (Expo Sonrası) dönemde kongre merkezi ile birleştirilebilecek şekilde planlandığını, bunun Kongre Merkezinin işlevini artıracağını söyledi. 


Paylaş: 

Diğer Haberler