IFLA Başkanından Mesaj Var

IFLA (Uluslararası Peyzaj Mimarları Federasyonu) Başkanı James Hayter ülkemizdeki peyzaj mimarlarının 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Gününü kutladı.

IFLA Başkanından Mesaj Var

IFLA (Uluslararası Peyzaj Mimarları Federasyonu) Başkanı James Hayter ülkemizdeki peyzaj mimarlarının 13 Mayıs Ulusal Peyzaj Mimarlığı Gününü kutladı.

Uluslararası Peyzaj Mimarları Federasyonu adına, Türkiye Peyzaj Mimarları Odası‘nın 26. yıldönümünü kutlamaktan memnuniyet duyarız. Oda‘nın Türkiye‘deki peyzaj mimarlığı mesleğini geliştirmedeki önemli rolünü ve peyzaj mimarlığı eğitim programlarının desteklenmesine ve peyzaj mimarları ve projelerini savunan önemli rolünü gururla belirtmek isterim.

Bu küresel bozulma döneminde, IFLA Türkiye‘deki peyzaj mimarlarına en iyi dileklerini ve desteklerini sunuyor. COVID-19 Türkiye ve dünyadaki topluluklara meydan okuyacak olsa da, aynı zamanda dayanışma, sağduyu ve ortak değerlerin yenilenmesi için bir çağrıdır. Daha iyi bir dünya için peyzaj mimarlığının gücünü paylaşmaya devam edelim.

Peyzaj mimarları olarak, gelecek nesiller için doğal ortamlarımızı yönetme ve şehirlerimizdeki insanları doğa ile ilişkilendirme taahhüdünü paylaşmaya devam edeceğiz. Sağlıklı dış mekanlar sağlamaya, kentsel yağmur suyunu yönetmeye, kontamine alanları iyileştirmeye ve toplumu birleştirmeye kararlıyız. Bizim rolümüz, aynı zamanda içinde olmaktan mutluluk duyulan güvenli ve kapsayıcı mekanlar yaratmaktır.

IFLA, Türkiye Peyzaj Mimarları Odası‘nı peyzaj mimarlığı mesleğine liderlik ve desteklerinden dolayı tebrik eder. Türkiye‘nin zengin bahçecilik, peyzaj planlama ve tasarım kültürel geçmişinde bu kadar belirgin olan deneyim ve becerilerin paylaşılması, geçmiş uygulamaların ve yeni şeyler yapmanın yeni yollarının sunduğu fırsatların takdir edilmesi için bir ölçüt sağlar.

Bu 26. yıldönümü kutlamalarının, küresel peyzaj mimarlarının kutlayacağı ve keyfini çıkaracağı önemli bir etkinlik olmasını bekliyorum.

Tebrikler! 

James Hayter 

IFLA BAŞKANI 

 

Paylaş: 

Diğer Haberler