İNGİLİZ POLİS MÜFETTİŞLERİNDEN EXPO 2016NIN GÜVENLİĞİNE TAM NOT

EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nı ziyaret eden İngiliz Polis müfettişleri 6 ay sürecek EXPO süreci için alanda alınan güvenlik önlemlerine tam not verdi.

İNGİLİZ POLİS MÜFETTİŞLERİNDEN EXPO 2016NIN GÜVENLİĞİNE TAM NOT

Heyete başkanlık eden İngilterenin İstanbul Başkonsolosluğunda görevli Konsolos Tim Fisher, "Sahip olduğunuz ekip, verilen eğitim, güvenlikle ilgili fiziki alt yapı ile çok başarılı bir EXPO olacak" dedi. 
Türkiye ziyaretleri kapsamında İstanbulun ardından Antalyaya gelen İngiliz Polis müfettişlerinden oluşan heyet, 22 Nisanda kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya sergi alanında incelemelerde bulundu. İngilterenin İstanbul Başkonsolosluğunda görev yapan Konsolos Tim Fisherin başkanlık ettiği 7 kişilik heyet, EXPO 2016 Antalya Ajansı Güvenlik Direktörü Hakan Sabuncudan bin 121 dönümlük sergi alanında uygulanacak güvenlik önlemleri ile acil durum eylem planı hakkında bilgi aldı. Sergi alanının çevresinin yaklaşık 5 km olduğunu söyleyen Sabuncu, vardiyalarda görev alacak güvenlik sayısı, araç arama, üst arama, yangın ve sabotaja karşı alınan önlemler hakkında bilgi verdi. Heyet, sunumun ardından alan gezisi yaparak, güvenlikle ilgili alınan önlemlerin bir kısmını da yerinde gördü. Heyet adına açıklamalarda bulunan İstanbul Başkonsolosluğunda görevli Konsolos Tim Fisher, brifingden çok etkilendiğini belirterek şunları söyledi;"Sahip olduğunuz ekip, verilen eğitim, güvenlikle ilgili fiziki alt yapı ile çok başarılı bir EXPO olacak. Bunu gördüğümüz için çok mutluyuz. Biz de İngilterede olimpiyatlar gibi birçok büyük organizasyonu yönettik. Onlar da tıpkı burası gibi geniş bir alanda düzenleniyordu ve o alanlarda geniş bir güvenlik önlemi gerektiriyordu. Bu nedenle bol bol fikir alışverişi yaptık. Birçok konu birbirine benziyor. Ortak pek çok nokta var. Dediğim gibi bu ortak noktaları konuşmak ve paylaşmak güzeldi".


Paylaş: 

Diğer Haberler