ISPARTA GÜL BAHÇESİ OLACAK

Isparta Belediyesi bu sezonda ortaya koyduğu 500 bin gül dikim hedefi için çalışmalarına başladı.

ISPARTA GÜL BAHÇESİ OLACAK

Dikim sezonunun başlamasıyla birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğünce çalışmaların başlatıldığını ve şehrin her noktasını gülle donatacaklarını söyleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, ilk parti olarak gelen 6 bin 800ü sarmaşık gül olmak üzere toplam 53 bin gülün 20 bin adedinin 3 günlük dikim sonrasında toprakla buluşturulduğunu söyledi. Günaydın,  Ispartayı bir sınır, avluları, bahçe duvarları içinde değil, her sokağı, caddesi, parkını gül bahçesi olarak görmek istediklerini ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, gül dikim çalışmalarını yerinde inceledi. Şehrin dört bir yanında dikim çalışmaları devam ediyor, bunlardan birisi olan İstanbul Caddesi servis yolu refüjündeki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, "Sabırsızlıkla beklediğimiz dikim sezonuna girdik" dedi.

Şu ana kadar Karayolları Kavşağı Parkına 4 bin, ITKM etrafına 2 bin, Yedişehitler Cuma Pazarı Parkına 2 bin, Türkoloji Gül Parkına 4 bin, Çayboyu girişine bin, Otel Bolat civarına 2 bin, DSİ kavşağına bin ve Kolçelik Kavşağından, Çünür Kavşağına kadar olan bölgede başlatılan çalışmalarda şu ana kadar 4 bin adet olmak üzere toplamda 20 bin adet gülfidanı dikimi gerçekleştirildi.

Bu dikim sezonundaki hedeflerinin 500 bin adet gülfidanını toprakla buluşturmak olduğunu belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, geçen sene 260 bin adet gülfidanının dikiminin yapıldığını söyledi. Dikim ayının gelmesi ile birlikte birkaç gün içerisinde 20 bin adet gülfidanının dikildiğini, dikim yapılan çalışmalardan birisinin de Kolçelik Kavşağı ile Çünür Kavşağı arasında bulunan servis yolu orta refüjü olduğunu dile getiren Başkan Günaydın, "Projeli ve bilinçli bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Şu anda şehrimize 53 bin adet gül fidanı geldi ve dikimine başlandı. Güller 50şer binlik adetlerde ve periyodik olarak geliyor, geldikçe de toprakla buluşturuluyor. Ispartayı bir sınır içerisinde değil, avlular, bahçe duvarları içinde değil bir gül bahçesi olarak görmek istiyoruz. Her sokağında, caddesinde, parkında gül bahçesi olarak görmek istiyoruz. Burası şehrimizin kıyısı, kenarı, köşesi demiyoruz, bir bütün olarak görüyoruz ve buna göre dikim çalışmalarımızı her noktada sürdürüyoruz. Nasıl ağaç dikiminde, altyapıda, asfaltta ve diğer yatırımlarımızda şehrimizi     


Paylaş: 

Diğer Haberler