İYİDERİN FİDAN DİKME ETKİNLİĞİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

İlim Yardımlaşma ve İrfan Derneği (İYİDER) tarafından SODES projesi kapsamında ‘Yarınlarımıza Işık Olsun’ projesini kapsamında yürüten ‘Fidanı Toprakla Buluşturuyorum’ etkinliği düzenledi.

İYİDERİN FİDAN DİKME ETKİNLİĞİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

İlim Yardımlaşma ve İrfan Derneği (İYİDER) tarafından SODES projesi kapsamında ‘Yarınlarımıza Işık Olsun projesini kapsamında yürüten ‘Fidanı Toprakla Buluşturuyorum etkinliği düzenledi.

İYİDER Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Baba, ağaç sevgisini, doğa sevgisini, toprak sevgisini aşılamak ve bu anlamda bilinç oluşturabilmek için etkinlik düzenlediklerini belirterek, "Kilis Orman İşletme Müdürlüğü araç ve personel desteği sağlayarak sağlıklı dikimin koşullarını anlattılar. Çok sayıda yaşlı, genç, kadın, erkek, çocuğun katıldığı etkinlikte İYİDER Orman alanına 500 adet fıstık çamı ve selvi fidanın dikilme işlemlerini gerçekleştik. Çocuklarımız doğa ve toprak ile iç içe kendi elleri ile fidanları diktiler, sonrasında can suyunu vererek diktikleri fidanların üzerlerine adlarını da yazdılar. Ayrıca Sayın Valimiz, Süleyman Tapsız, Orman İşletme Müdürü Casim Karadağ, Kilis SODES ekibi, Kanaat önderi Ali Uğur Özkeleş ve Mustafa Acarlıoğlu, Ömer Hayran, İstanbul, Ankara, Kahramanmaraş Kilis İYİDER adlarına da fidan dikimi gerçekleştirilerek, üzerlerine plakalarla adları yazıldı" açıklamasını yaptı.    


Paylaş: 

Diğer Haberler