Kalif Design İmzasıyla Şık ve Eşsiz Tasarımlar

Kalif Design Kurucu Ortağı Haluk Değirmenci ile dört yıldır devam eden çalışmalarını konuştuk. Sade ve şık tasarımlarla öne çıkan Kalif Mimarlık aynı zamanda kullanışlı ve kaliteli ürünlerini Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasına gönderiyor.

Kalif Design İmzasıyla Şık ve Eşsiz Tasarımlar

Kalif Design doğal malzemelerden ürettiği şık ve ergonomik tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Hafif beton ile doğal taş karışımında elde edilen terrazzo ile hem iç mekân hem de dış mekân kullanımına uygun üretilen tasarımları peyzaj alanlarında kullanılıyor. Kalif Design'in çalışmalarını Kurucu Ortak Haluk Değirmenci ile konuştuk...

 

 

kalif

 

 

Merhabalar Haluk Bey, başlamadan önce sizleri tanıyabilir miyiz?

-Malatya'da doğdum. 2017 yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi mimarlık bölümünden mezun oldum. 2018 yılında arkadaşımla birlikte Kalif Mimarlık'ı kurduk. Başlangıçta tasarım, tadilat, restorasyon projeleri yapıyorduk. 2019 yılında radikal bir kararla üretim yapmaya başladık. 50 metrekarelik bir alanda 2 kişi olarak başlayan maceramız şu an 2 bin 500 metrekarelik fabrikada 60 kişilik kadroyla devam ediyor. Hafif betonu doğal taşla birleştirerek terrazo iç ve dış mekân saksıları, sehpa, masa, firepit gibi tasarım ürünleri Türkiye'de satmanın yanı sıra ondan fazla ülkeye ihraç ediyoruz.

 

kalif

 

Kalif Design'den bahsedecek olursak neler söylersiniz?

- Genel merkezimiz ve fabrikamız İstanbul'da bulunuyor ama ürünlerimiz dünya çapında satılıyor. Müşterilerimiz profilimiz bahçıvanlar, dağıtımcılar, bahçe marketler, bahçe düzenlemecileri, peyzaj mimarları, mimarlık ofisleri, mobilya mağazaları ve botanikçilerden oluyor. Bu da geniş bir çeşitlilik anlamına geliyor.

 

Hafif beton malzemesi kullanarak bitki saksıları, masalar ve iç ile dış mekân mobilyaları üreten Türk kökenine sahip küresel çapta bir firmayız. 2018'deki kuruluşumuzdan itibaren, tasarımın herkes tarafından erişilebilir olması konusunda kapsamlı bir fikri hedefliyoruz ve bu anlamda birçok adım attık. Her zaman tasarım, kalite ve fiyatlandırma arasındaki mükemmel uyumu yakalamaya çalışıyoruz.

 

 

kalif

 

 

 

"Türkiye'nin En İyi Temsilcisi"

Kalif Design olarak, yeni nesil hafif beton saksılar ile birlikte başladığımız üretim çalışmalarına 2018 yılından beri devam ediyoruz. Genç ve dinamik ekibimiz ile yüksek standartlarda ve ileri teknoloji kullanarak hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin isteğine uygun, tasarımdan uygulamaya kadar olan süreçte, estetiğe ve ergonomik ihtiyaçlara uygun üretimler gerçekleştiriyoruz. Yüksek kalitede hizmet ve müşteri memnuniyeti esasına dayalı işler yürüterek bu alanda Türkiye'nin en iyi temsilcisi konumundayız diyebilirim.

 

Özel bir üretim yapıyorsunuz. Ürün profilinizden bahseder misiniz?

- Türkiye'nin tüm bölgesinde hafif beton masa, saksı, sehpa, firepit hizmetinin yanında müşteriye özel tasarımlar sunabilen şirketimiz modern ve şık modellerinin yanı sıra klasik hatlarla bezeli modelleri de bünyesinde barındırıyor. Kalif Design olarak, yeni nesil hafif beton (terrazo) saksılar ile birlikte başladığımız üretim çalışmalarına dört yıldır beri devam ediyor. Saksılar ile üretime başladığımız bu malzemenin tüm potansiyelini kullanmayı hedefleyerek üretebildiğimiz ürün alanlarına yönelmekteyiz.

 

 

kalif

 

 

"Müşteri Odaklı Üretim"

Bu alanlar arasında lavabo, bahçe ürünleri ve iç ve dış mekân mobilyaları bulunuyor. Saksılar ile üretime başladığımız bu malzemenin tüm potansiyelini kullanmayı hedefleyerek üretebileceğimiz ürün alanlarına yöneliyoruz. Bu alanlar arasında lavabo, bahçe ürünleri ve iç ve dış mekân mobilyaları bulunuyor. Kalif Design olarak müşterilerimize onların isteklerinin en iyisini en uygun fiyatlarla sunmayı taahhüt ediyoruz. Şirketimiz, tüm projelerinde müşteri memnuniyetini ve her işin kendisinin referansı olması ilkesini benimsemiştir. Bu gaye ile hareket edildiğinde yapılan tüm işler bir sonraki iş için referans niteliği taşıdığını düşünüyoruz.

 

 

kalif

 

 

Terrazzo malzeme kullandığınızı ifade ettiniz, bu ürünlerin özelliği nedir?

-Kalif Design tarafından geliştirilmiş terrazzo dokulu malzemenin başlıca özellikleri arasında; güneş ışığında yüksek solma direnci, mantar oluşumunu engelleyen yalıtım bileşenleri, yüksek kırılma mukavemeti, hafiflik bulunuyor. Karışım, 100% doğal taş tozu üzerine kimyasal kullanımı minimum düzeyde tutulacak şekilde oluşturuluyor. Yani ürünlerimiz oldukça kullanışlı, doğal ve uzun ömürlüdür. Uzun yıllar kırılmadan ya da rengi solmadan kullanabilirsiniz, doğal malzemelerden üretilmiş olması da ürünlerimizi bir adım ileriye atışıyor.

 

Firmamızın tasarımları dışında, malzememiz ile birlikte üretilebilecek herhangi bir tasarımınızla da mekân tasarımları, peyzaj düzenlemeleri alanları kapsamında tarafımızca profesyonel destek alabilmeniz mümkün. Bugüne kadar birçok botanik bahçe, peyzaj firması, çiçek mağazaları, saksı üreticileri, özel mimari projeler ve direkt olarak son kullanıcılarla çalışma fırsatımız oldu. Herhangi bir tasarım alanında malzememiz ile ilgili bir ürün üretimi konusunda bizimle irtibat kuruyorlar ve taleplerine göre müşterilerimizin isteklerini yerine getiriyoruz.

 

kalif


Paylaş: 

Diğer Haberler