KONYA KENT 2013 FUARI ZİYARETE AÇILDI

Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda belediye, şirket ve profesyonelin katıldığı KONYA KENT 2013 9. Yerel Yönetim İhtiyaçları, Kent Mobilyaları, Park Bahçe Düzenlemeleri, İtfaiye Araçları ve Yangın Güvenliği Fuarı´nın gözdesi oldu.

KONYA KENT 2013 FUARI ZİYARETE AÇILDI

 

16 - 19 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenen fuar, Konya Valisi Aydın Nezih DOĞAN, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREKKonya Ticaret Odası Başkanı Selçuk ÖZTÜRK, Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Tahir ŞAHİN, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet SÖKMEN, çevre illerden gelen Belediye Başkanları, Daire Başkanları, Protokol üyeleri ve Basın Mensuplarının katıldığı bir törenle Saat 12.00´de TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi´nde açıldı.

Fuar açılışını gerçekleştiren mülki erkan ve beraberindekiler, Kent Fuarı´nın bulunduğu 1. Hall´den başlamak üzere stantları gezmeye başladı. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakleri İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. ile İston A.Ş.´nin standına uğrayan heyeti, şirket yetkilileri karşıladı. Konya Valisi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi´ni kentlerinde görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Doğan ve Akyürek, Başkan Kadir Topbaş´a da selam iletilmesini istedi.  

Anadolu´nun üretim üssü Konya, kentsel yaşam anlamında da ülkemizin örnek alınabilecek illerinin başında geliyor. Üst yapı, alt yapı ve çevre düzenlemeleri ile ilgili yatırımlarda son yıllarda fark edilir artışların kaydedilmesi, bu bölgede sektör açısından önemli bir pazar oluşturdu. Birbirini tamamlayan sektörler olan, Yapı ve Isı-Havalandırma-Soğutma Fuarları ile zamanlı düzenlenen Kent Fuarı ile bu sektörlere yönelik mal ve hizmet alımı ihtiyacına cevap verebilecek, kentte yaşam kalitesini arttırmaya yol gösterecek nitelikte 150´ye yakın firmanın katıldı. İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. sektörün lider kuruluşu olarak, bu önemli fuardaki yerini aldı.

Ülke genelindeki Belediye Başkanlarımızın Mimar - Mühendislerimizin, İl özel İdare Yetkililerimizin ve yöneticilerimizin, hafta sonu ağırlıklı olmak üzere alım heyetlerinin davetli olduğu fuar süresince Türkiye Belediyeler Birliği, Konya Belediyeler Birliği ve Mimarlar Odası Konya Şubesi tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi desteği ile hazırlanan seminer ve konferanslara da yapılacak.

Kaynak: www.istanbulagac.com.tr


Paylaş: 

Diğer Haberler