LANDESGARTENSCHAUDA ZİYARETÇİ REKORU KIRDI

LANDESGARTENSCHAUDA ZİYARETÇİ REKORU KIRDI

Almanyadaki en büyük botanik etkinliklerden biri olan ve Schwaebisch Gmünd şehrinin ev sahipliği yaptığı Baden-Württemberg Landesgartenschau, kapanışına bir haftatan az bir süre kala rekor ziyaretçi sayına ulaştı. 

Bu hafta başı itibariyle açıklanan ziyaretçi sayısı 1,96 milyon olarak kayıtlara geçti. Buna göre 1986 yılında Freiburgda yapılan Landesgartenschaunun 1,97 milyonluk ziyaretçi rekoru bu hafta beklenen ziyaretçilerle kırılmış olacak. 20 Nisanda başlayan ve 12 Ekim Pazar günü sona erecek olan 25. Landesgartenschauyu 2 milyon ziyaretçinin ziyaret edeceği tahmin ediliyor. 

30 hektarlık alana kurulan botanik bahçesinde birbirinden farklı tema parkları, bitkiler ve rengârenk çiçekler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Landesgartenschau için eyalet, Schwaebisch Gmünd belediyesi ve özel yatırımcılar toplam 184 milyon Euro yatırım yaptı. Schwaebisch Gmünd Belediye Başkanı Richard Arnold katılımdan ve verilen destekten dolayı tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Arnold ayrıca bu etkinlikte görev alan 1361 gönüllü ve 60 civarında mülteci olduğuna da dikkat çekti. 26. Landesgartenschau etkinliği ise 2016 yılında Öhringen şehrinde yapılacak.    


Paylaş: 

Diğer Haberler