LİSE ÖĞRENCİLERİ TOPRAKLA BULUŞTU

Antalyanın Finike ilçesinde yeşillendirme kampanyası kapsamında lise öğrencileri, toprakla buluşturdukları çam ağaçlarına kendi isimlerini verdi.

LİSE ÖĞRENCİLERİ TOPRAKLA BULUŞTU

Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, lise öğrencilerinin toprakla buluşması için ağaç dikme kampanyası başlattı. Canan Yavuz Gürkan Anadolu Meslek Lisesi Halkla İlişkiler Bölümünde okuyan öğrenciler Finike Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuna ile birlikte Yeni Mahallede bulunan Masal Parkının içerisine 25 adet çam ağacı fidanı dikti. Fidanlarını toprak ile buluşturan öğrenciler, daha sonra diktikleri fidanlara kendi isimlerini verdi.

Başlattıkları proje ile ilgili açıklama yapan Başkan Sarıoğlu, "Geçtiğimiz ay başlattığımız ağaçlandırma çalışmaları kapsamında bine yakın çam fidanı diktik. Bütün çalışmalarımızı gençlerimize ileride daha iyi bir Finike bırakmak adına gerçekleştiriyoruz. Bu sebeple gençlerimizin bugün doğa ile iç içe olması bizler için çok önemli. Bugün gençlerimizin diktiği fidanlar yarın büyük bir orman olacak. Eğer doğa sevgisi ile büyüyen bir nesil yetiştirebilirsek, ileride onlar da bizden görevi devraldıklarında bunu sürdüreceklerdir. Bizler bugün Finikenin daha yeşil ve daha yaşanabilir bir şehir olması için canla başla çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz" dedi.


Paylaş: 

Diğer Haberler