MERSİN BELEDİYESİNDEN PROJE YARIŞMASI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden fikir proje yarışması. Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması’ düzenliyor.

MERSİN BELEDİYESİNDEN PROJE YARIŞMASI

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından; ‘Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması' düzenliyor, projelerin son teslim tarihi 8 Haziran 2018.

Yarışma Takvimi şu şekilde açıklandı;

Yarışmanın İlan Tarihi                                 26 Mart 2018

Son Soru Sorma Tarihi                                 16 Nisan 2018

Soruların Yanıtlarının İlan Tarihi                19 Nisan 2018

Son Yer Görme Tarihi                                 21 Mayıs 2018

Projelerin Son Teslim Tarihi                       8 Haziran 2018

Kargo ile Teslim Alım İçin Son Gün           12 Haziran 2018

Jüri Değerlendirme Başlangıç Tarihi         26 Haziran 2018

Jüri, yarışmaya katılan projelerin değerlendirilmesi sonucunda 5 (beş) eşdeğer ödül belirleyecek olup, her bir ödül için 50.000 TL ödenecektir. Ayrıca satın alma amaçlı olarak jürinin kullanımına 20.000 TL ayrılmıştır.

Yarışmayla ilgili konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Gönlümüzden geçtiği gibi proje ortaya koymaya çalışıyoruz. Tabi bunun içerisinde proje yapılan yerlerin hemen hemen hiçbir bölümü belediyenin değil. Ya Devlet Su İşleri'nin, ya Milli Emlak'ın bölgesine giriyor. Dolayısıyla yeni imar planında da bu projeyi yaptıracağız düşüncesiyle düzenlemeler yaptık. Tabi itirazlar da var. Biz bu projeyi hazırlayacağız. Mülkiyetler bize geçmeden zaten bizim orada uygulama yapma şansımız yok. Ya tahsis ettireceğiz, ya istimlak olacak" dedi.    


Paylaş: 

Diğer Haberler